Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Vetřelec z Hollywoodu

Pavel Černý, žijící od roku 1972 v USA a pracující v největším světovém filmovém centru jako produkční, svou tiskovou konferencí na letošním festivalu v Karlových Varech alespoň na chvíli zrušil mrtvolnou idylu, jež tam vládla.

Pavel Černý, žijící od roku 1972 v USA a pracující v největším světovém filmovém centru jako produkční, svou tiskovou konferencí na letošním festivalu v Karlových Varech alespoň na chvíli zrušil mrtvolnou idylu, jež tam vládla. Jako zakladatel a reprezentant distribuční firmy East European Film z Los Angeles se totiž v přítomnosti svých neseriózních partnerů z Čs.filmexportu svěřil nepříliš se interesujícím novinářům se zkušenostmi z obchodního jednání, která se ještě tak nejspíše dají charakterizovat oním otřepaným okřídleným rčením „S Rusy jednati…“.

Pan Černý, absolvent produkce na pražské FAMU, poté, co se od tahání beden s likéry vypracoval do jistých pozic ve filmovém byznysu, založil na západním pobřeží USA zmíněnou distribuční firmu, která si stanovila jako program propagovat nonkonformní československý, východoevropský a sovětský film. Zde jsou fakta, jak je sám uvedl.Velice přivítal listopad 1989 a hned zjara 1990 uspořádal v Los Angeles festival českých a slovenských filmů. V rámci tohoto festivalu vynaložil značné a kvalifikované úsilí, aby se opravdu hodnotné, ač méně známé tituly na filmovém trhu prosadily odpovídajícím způsobem. Např. vynikající slovenský portrétní dokument režiséra Dušana Hanáka Obrazy starého sveta, po 18 let nedostupný, promítl předním americkým filmovým kritikům. Na základě jejich doporučujících recenzí pak zařídil jeho distribuci v síti divadelních klubů po celém USA, jakož i rozšíření filmu na videokazetách. Tato jeho…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte