Nemyslela jsem si, že o tom budu někdy veřejně referovat. Přiměl mne k tomu teprve článek Vladimíra Janíka Židé a svět, otištěný před několika týdny v Mladé demokracii. Nuže tedy, referuji:

Pracovala jsem 12 let v redakci Hlasu revoluce, týdeníku Českého svazu protifašistických bojovníků, kde jsem měla přidělenu kulturní rubriku, tj. novinovou stranu, věnovanou kultuře spjaté s léty fašismu a s druhou světovou válkou. Po osmiměsíční nezaměstnanosti to byla jediná nabídka stálého pracovního poměru, které se mi po promoci dostalo. Brzy jsem ale zjistila, že má dvě veliké výhody: zaprvé byl člověk uklizen před „horkým dneškem“ konce 70. a 80. let, zadruhé se zde dalo využít možnosti, kterou jiná masmédia neměla (čti: mít nesměla): totiž informovat čtenáře o tom, že v Československu žili a dosud žijí Židé, třebaže drtivá většina jich byla vyvražděna.Po čase bylo ustanoveno nové vedení redakce, kterému se tato stránka mé práce nelíbila. „Už tam zase máte moc Židů“ - to byla nejfrekventovanější věta v komunikaci šéfredaktora s podřízenou. Namítala jsem, že za fakt, že v oblasti antifašistické či s fašismem tragicky spojené kultury je velké procentu Židů, nemohu já, ale Hitler, obviňovala jsem vedení redakce z antisemitismu a ono mne na oplátku ze sionismu. (Dlužno podotknout, že obvinění prvé patřilo zejména sekretáři redakce, který se vášnivou nenávistí k Židům nijak netajil; šéfredaktor mne naopak ujišťoval, jak se mýlím, vždyť např. pan XY je Žid - a je to jeho…

v15.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v15.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte