Tomu, kdo k nám přijde v chřipkovém období, vhrknou slzy do očí. Ne že by na nás byl tak smutný pohled. Ale cibule, kterou používám k léčení, vykoná své. Obklad z nastrouhané cibule, dušené s fenyklem a anýzem, je výborný prostředek proti dětským kašlům a zánětům průdušek. Léčbu doplňuje šťáva z cibule smíchaná s medem či nakrájená cibule umístěná v blízkosti dětské postýlky.

Jsou však chvíle, kdy ani velké množství cibule nepomůže. Nedávno jsme se vrátili z hor, kam si každoročně jezdíme utužit chatrné zdraví. Když nás přišel navštívit můj otec chirurg, podivil se jako obyčejně: „Co s těma dětma, prosím tě, děláš? Já jsem nebyl za celej život tolikrát nemocnej jako tvoje děti.“ - Nevím, co mám odpovědět. Doba zřejmě není vhodná pro děti. Večer začala moje nejmladší dcera vyrážet podivné štěkavé zvuky, k ránu pak už jen těžce lapala po dechu. Celá vyděšená jsem běžela k naší paní doktorce. Diagnóza byla jasná. Laryngitida - zánět hrtanu. Nemoc úzce související se špatným životním prostředím, v průmyslových oblastech jí trpí stále větší počet dětí. Paní doktorka píchla mé dceři injekci hydrocortisonu: „Po tom se jí uleví. A jeďte okamžitě do nemocnice, pár dní si ji tam nechají.“ Dále jsem se dozvěděla, že se tato nemoc ráda vrací. Ptám se, co si mám počít, když mé dítě dusivý záchvat zastihne někde venku na prázdninách, když auto nemáme a nejbližší pohotovost je vzdálena mnoho kilometrů. V zimě prý většinou pomůže vystavit dítě ledovému vzduchu. Otok v krku se…

v10.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v10.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte