„Komunisti slíbí všem všechno, soukromníkům absolutní privatizaci, těm, co se toho bojí, převahu státního vlastnictví atd.,“ řekl nedávno můj kamarád v diskusi o předvolební kampani. Napadlo mě, že tahle strana skutečně asi nebude litovat ničeho a nic jí na cestě za pozicemi nebude cizí. Začal jsem tedy zvědavě čekat, jak se do toho komunisté „opřou“.

Opřeli se.Když se mi nedávno do ruky dostal leták se Švejkem meditujícím nad půllitrem piva o tom, že osmička je slabá, dvanáctka moc drahá, a proto je nutno volit desítku, zasmál jsem se. Když jsem potom spatřil plakát, který hlásal něco v tom smyslu, že kdo volí KSČ, volí prospěch své země, zavrtěl jsem nevěřícně hlavou. Když jsem však jednou v Břevnově narazil na vývěsku 3.uliční organizace KSČ a z červeného rámu se na mě smála tvář Václava Havla, a to nejméně z deseti různých fotografií vystříhaných z časopisů a novin (Václav Havel v Kongresu USA, Václav Havel na Kladně, Václav Havel se svou ženou Olgou atd.) a uprostřed toho zářil nápis „Volte č.10, volte KSČ!“, zalapal jsem po dechu.

v10.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v10.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte