Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost

Brutální útok v Horusicích má druhou oběť

Po přepadení z půli září zemřel zakladatel rodinné firmy

Přišli zezadu. (Vpravo dílna, v pozadírodinný dům Hadrávkových) • Autor: Matěj Stránský
Přišli zezadu. (Vpravo dílna, v pozadírodinný dům Hadrávkových) • Autor: Matěj Stránský

V neděli ráno se v obci Horusice na jihu Čech ozval umíráček. Obyvatelům malé, donedávna poklidné vsi na jihu Čech oznámil, že jejich soused František Hadrávek, jemuž drželi dva a půl týdne palce, aby se v nemocnici probral a znovu postavil na nohy, souboj se smrtí prohrál.

Šestašedesátiletý zakladatel rodinné firmy vyrábějící v dílně za rodinným domem součástky k historickým motorkám je druhou obětí nepochopitelného útoku z poloviny září. Tehdy do jeho firmy vtrhlo zhruba šest ozbrojených maskovaných lidí v kuklách či s tvářemi zakrytými respirátory a svázali a napadli sedm lidí.

Jako první podlehl zraněním švagr Františka Hadrávka, který chodil do rodinné firmy pomáhat a pracoval v ní i večer 16. září, když do zahrady, dílny a domu vpadli agresoři a začali tyčemi vybíjet lidi. František Hadrávek je už druhou obětí masakru. Maskovaní zločinci si z domu odnesli peníze, lidé z rodiny však nevěří, že byly hlavním motivem napadení.

Reportáž v aktuálním čísle Respektu přináší podrobnosti o likvidačním útoku na poklidně podnikající rodinu a možných motivech komanda násilníků. V době přípravy článku František Hadrávek ještě žil a jeho sousedé doufali, že se v nemocnici probere a vrátí zpátky do života. Zvonek umíráčku v neděli ráno tyto naděje ukončil.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].