Indian food and indian cuisine dishes, top view
Autor: Profimedia

Používá se pro ni univerzální slovíčko karí a patří k nejosobitějším kuchyním na světě. A taky nejtajemnějším. Co v té souhře jemných chutí, vůní a pestrých barev vlastně všechno je? A dá se to připravit doma s našimi surovinami? Dá a není to kupodivu až tak složité.

Kdo se s autentickou indickou kuchyní setká přímo v Indii, může si snadno odnést poučení, že víckrát se jí raději nedotkne. Indičtí kuchaři vařící pro indické strávníky nešetří chilli do té míry, že nepřipravený Evropan může z přemíry pálivého koření zažít malý šok. V zemi, kde nejsou běžné elektrické chladničky, má totiž chilli kromě charakteristické příchuti i konzervační, a tedy zdravotní účinky. Akorát našinec má zpočátku pocit, že se kvůli té nelidské pálivosti nenají.

Bezpečnější je tedy přijít poprvé do styku s karí v indických restauracích provozovaných v Evropě, kde kuchaři s nepřipravenými strávníky počítají. Zároveň by indické jídlo, pokud má skutečně chutnat „indicky“, mělo aspoň trochu pálit. Snaha zachovat si autenticitu a neodehnat zákazníky je tedy vždycky tou největší výzvou pro každého kuchaře.

Nutno přitom zdůraznit, že indické restaurace provozované v Česku bývají vybavené indickými kuchaři (to je podmínkou kvality) a mají ve srovnání s jinými evropskými státy velmi dobrou úroveň. Dá se v nich tedy před domácím vařením udělat první nezbytný krok: okoukat a otestovat, jak má správně uvařené indické jídlo vypadat a chutnat. Tuhle fázi není radno podcenit. Přitom není třeba hledat tu…

1_obalka_jak na to
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_jak na to
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2470

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte