Primestske tabory01_foto Cirqueon_DOMINIK BEK
Šplh, závěsná akrobacie, žonglování? Vyprodáno za 20 minut. (Centrum pro nový cirkus Cirqueon)

Koronavirová krize vyřadila z provozu většinu zařízení pro děti a spolu s nimi byli vyřazeni z provozu i rodiče, kteří se své o ratolesti starali. Sotva se pak ekonomika začala pomalu otevírat, před rodiči vyvstal nový problém – regulérní letní prázdniny, během nichž budou muset zejména menším dětem zajistit program. Plánovaná rodinná dovolená přitom často padla, rodiče soukromníci musí dohánět ušlý zisk a z odjezdů na hromadné tábory v červenci také kvůli covidu sešlo. Pokud není po ruce babička, nastalou šlamastyku může vyřešit jediná věc – příměstský tábor.

Hurá do haly

Pro obyvatele měst nejde o nic nového. „Příměšťáky“, které se odehrávají v dílnách, klubovnách, sportovních halách či venku v parcích, se už několikátou sezonu pevně usadily v diářích rodičů i lektorů. Na rozdíl od pobytových táborů, kdy dítě jede pryč a rodič ho dva tři týdny nevidí, se do těch příměstských dochází jako do školy nebo školky – ráno tam, odpoledne zpátky, přespat doma a druhý den znovu, nejčastěji jeden týden. Pro rodiče jsou vítanou pomocí v době prázdnin a zároveň naplňují trend, který volá po aktivním a kreativním trávení volného času. Pro pořadatele zase tábory znamenají rozšíření nabídky i vylepšení rozpočtu.

První příměstské tábory začaly pořádat sportovní kluby, pro které to primárně byl způsob, jak udržet děti ve formě. Koronavirová krize tuhle potřebu kontaktu zdůraznila s novou naléhavostí. Nejen pro sportovní oddíly, ale pro všechny organizace pracující s dětmi…

Respekt_special_leto_ve_meste
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Respekt_special_leto_ve_meste
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Kateřina Šafaříková

redaktorka, Fokus

safarikova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1254

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte