Do stále početnějšího tábora českých odpůrců vstupu do Evropské unie přibyla významná posila. Z titulních stran celostátního tisku zazněl varovný hlas tuzemských hostinských, že bruselští byrokraté chtějí zavraždit tradiční českou kuchyni. To je v zemi, kde jídlo považuje za nejdůležitější „národní tradici“ i předseda tak proevropské partaje, jako jsou zdejší lidovci, jistě závažný argument. Při bližším pohledu je to však s evropskou hrozbou trochu jinak. Zdá se, že rozhořčené majitele hospod nežene do střetu s Bruselem láska k národním specialitám, ale spíš strach, že pod jeho kuratelou se už dál nebudou moci chovat jako čuňata.

Život pod pokličkou

„Nemůžete mít svíčkovou, guláš, utopence. Jestli zkrátka chcete mezi naši elitu, tak se musíte přizpůsobit,“ shrnul údajný postoj Unie k české kuchyni v hlavních zprávách televize Nova českokrumlovský starosta Miloš Michálek. Kde se ale ta představa o evropské touze ukrást Čechům svíčkovou vlastně vzala? Zdejší hostinští si tak vyložili novou vyhlášku českého ministerstva zdravotnictví, která přikazuje podávat teplé jídlo maximálně do tří hodin od uvaření. Guláš a omáčky přitom, jak známo, potřebují pořádně uležet a tříhodinová spotřební lhůta navíc kuchařům znemožňuje navařit ráno kotel hotového jídla a servírovat ho až do zavírací doby. Lahodné a levné receptury našich babiček tudíž budou nuceny uvolnit místo na jídelníčku drahým minutkám bez vůně a chuti.

Ve svém působivém výkladu ale majitelé restaurací…

obaka1_special_Respekt_30_let_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 67 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

obaka1_special_Respekt_30_let_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 67 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte