Fanny Burrouquere
Fanny Burrouquere • Autor: Matěj Stránský

Měkký hrudník neustále pulzuje, končetiny létají vzduchem a tělo končí v rychle rolovaných, takřka neslyšných pádech. Je to zjevení. Proud fluidní energie, za nímž se chcete rozběhnout a dělat to co ona.“ Většina kritik vypadá zhruba takhle, ty střízlivější pak mluví o „mimořádně disponované tanečnici“ či „zřejmě nejvýraznější tváři“ současného tance. Jisté je, že česká větev této světové disciplíny nalezla svoji velkou hvězdu. Je jí sto padesát šest centimetrů vysoká Francouzka Fanny Barrouquére, narozená pod Pyrenejemi v době, kdy státy na východ od železné opony byly pro její krajany zónou, kde žijí lvi. Uplynulo jednatřicet let, opona padla, ona procestovala kontinent a v neznámé středoevropské zemi se nejen usadila, ale stačila zde dobýt uměleckou Mekku. Má za sebou nominaci na Cenu Thálie a tančí mimo jiné v Národním divadle. A za to všechno může jedno setkání daleko na severu Švédska, jeden pes – a Evropa.

Trvalé bydliště kdekoli

Faktem je, že když se Fanny Barrouquére začne uprostřed hovoru hlasitě smát a zhoupne se na židli, člověk musí dát kritikám za pravdu. Její energii nelze přehlédnout: gestikuluje, vypráví i tančí, jako by vše bylo přirozeným prodloužením jí samotné a nic nevyžadovalo žádnou námahu, nasazení ani vůli. Všechno tohle přitom musela mít. Ještě před koncem konzervatoře v Marseille dostala nabídku angažmá v tamním městském baletním souboru a mohla si začít budovat kariéru doma, tak jako většina jejích vrstevnic. Neposednost jí ale velela…

Respekt special EU obalka
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 32 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Respekt special EU obalka
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 32 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Kateřina Šafaříková

redaktorka, Fokus

safarikova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1172

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte