Sdilene_bydleni01_foto Eva Hrnü°żov†
Francouz, Rakušan, Belgičan. Hledá se vždycky nájemník, který vhodně doplní složení.

Ahoj, jak to dneska šlo?“ „Dobrý, byl jsem na večeři se svojí přítelkyní, ale byl tam i její šéf a nějak jsme se nemohli dohodnout,“ stěžuje si Jean, když vejde do dveří společné kuchyně a jde rovnou do ledničky. „Čí je ten jupiler?“ třímá v ruce plechovku nejpopulárnějšího belgického piva: „Můžu si ho dát?“ Chvíli se rozhovor točí kolem toho, kdo si minule stěžoval na zmizení piva z lednice, ale je to spíš vtipkování než hádka. Každopádně pro Jeana nakonec dopadne dobře a balkonovými dveřmi si odchází na upravený potemnělý dvorek s bílým stolkem a židlemi vydechnout s plechovkou jupileru a krabičkou cigaret.

Rakušan Jacob a Francouz George sedí přikovaní na gauči před obrazovkou s fotbalovým zápasem a u toho ještě občas zatřesou joystiky od playstationu. Belgičan Jellen se u sporáku pouští do vaření svojí večeře – těstovin se špenátem a lososem. Tihle mladí muži, všichni tak ve věku do třicítky, bydlí společně ještě s pěti dalšími lidmi podobného věku v ulici Rue de la Linière 24, v bruselské čtvrti Saint-Gilles. Aktuální složení téhle domácnosti je dva Belgičané, pět Francouzů, jeden Rakušan a jedna Nigerijka. Pět mužů, čtyři ženy. Nebylo by na tom zase nic tak zvláštního, společné bydlení zejména mladých singles je běžné. Tenhle klasický cihlový pětipatrový bruselský dům je ale od začátku rekonstruovaný a zařízený tak, aby tu devět lidí mohlo žít a nepřekážet si, aby se tu cítili jako doma a navíc aby si padli do noty.

[image id=„200127633“ caption="V kuchyni je víc…

special_bydleni
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

special_bydleni
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte