Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Téma

Patrioti, připravte se

Francouzi jsou zaměstnaní reálnými událostmi voleb a neřeší, kdo jimi manipuluje

Exclusif - Prix Spécial - No Web No Blog - Brigitte Macron (Trog
Gay? Ale jděte! (Emmanuel Macron) • Autor: Bestimages, Profimedia

Také jste to už slyšeli? Emmanuel Macron je gay! Na barevných obálkách časopisů se představuje jako milující manžel své ženy, ve skutečnosti vede druhý, tajný život a stojí za ním vlivná homosexuální lobby. Podvedl nás a nedá se mu věřit!

Článek s tímto obsahem zveřejnila v únoru francouzská mutace ruského serveru Sputnik News a informace se během několika dnů objevila ve více než sedmnácti tisících textech, komentářích a on-line statusech. Zaznamenalo ji jedenáct států, včetně Česka, v devíti jazycích. Šlo o dosud nejsdílenější smyšlený fakt, který vstoupil do letošního klání o křeslo nového francouzského prezidenta. Jeho rozšíření připomnělo, že ani v mnoha směrech specifická Francie nezůstává mimo fenomén dezinformací, který v různé míře zasahuje liberální demokracie na obou březích Atlantiku. Ze stejné oblasti ale zároveň přicházejí povzbudivé zprávy. Opírají se právě o výše naznačené speciální instinkty.

Bude to velké

Francie se ocitla v hledáčku dezinformačních mágů poté, co svoji kandidaturu na nejvyšší post ve státě ohlásilo několik „ruských koní“. Ruská on-line armáda podle opakovaných analýz zasáhla do amerických prezidentských voleb, hodlá to stejné zopakovat na podzim při parlamentním hlasování v Německu a mezipřistáním je Francie, kde se první kolo voleb bude konat už koncem dubna. Jeho favoritkou je šéfka krajní pravice Marine Le Pen sledující oficiálně stejný cíl jako ruský vládce Vladimir Putin: rozbít NATO a Evropskou unii. Marine Le Pen k tomu…

Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 27 článků vydání zakoupením čísla.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
obal dezinformace-1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 27 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte