Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Sousedé

Po Knutovi a Paulovi je tu další zvířecí hvězda

Kdo chce být známý, nemusí být krásný – to potvrzuje nejnovější německý objev ze zvířecího světa, vačice potkaní ze zoologické zahrady z Lipska. Jmenuje se Heidi, měří asi čtyřicet centimetrů a nápadně šilhá. Ačkoliv by ve zvířecím světě s touto genetickou vadou na zraku jen těžko přežila, přesto to z ní udělalo mediální hvězdu uplynulých dní.

Heidi už má vše, co potřebuje opravdová star. Nejen že ovládla klasická média, ale především sociální sítě, youtube a vlastně internet vůbec. Saská vláda například nechala rozesílat elektronické novoročenky v fotografií šilhající potkaní lady, na facebooku má Heidi už více fanoušků než kancléřka Angela Merkelová a na youtube si můžete poslechnout i její vlastní song.

Jenže nelze vše přenechat náhodě, a tak se ani u šilhajících myšek netoleruje nadváha. I když oči jdou šejdrem, postava musí být tip-ťop. Ředitelství lipské zoo je přesvědčeno, že šilhající vačice trpí nadváhou, což by mohlo bránit její hvězdné kariéře, takže už jí naordinovalo dietu. Ředitel zoo doufá, že by se tak Heidi po ledním medvídkovi Knutovi a chobotnici Paulovi mohla stát dalším miláčkem nejen Němců ale i všech turistů. Zatímco je Heidi teprve na začátku své kariéry, cena Knuta se na trhu vyšplhala až k pěti milionům eur a Paul to před smrtí dotáhl na tři a půl milionu eur. Samozřejmě jde o reklamní trik lipské zoo, ale pokud se povede, dá se očekávat, že oblíbeným hitem letošního jara budou v Německu právě vyvalené šilhající potkaní oči.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].