Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Sousedé

Neděle bez politiky

V neděli by se nemělo dít nic politického – žádné debaty v televizi, žádné plánované schůzky, žádná pracovní setkání. „Politici by se měli shodnout na jednom předem určeném dni - ideálně neděli – kdy by upustili od všeho, co má něco společného s politikou,“ řekla generální tajemnice německých sociálních demokratů Andrea Nahles.

Politici by podle ní měli v neděli trávit čas se svou rodinou a sbírat energii pro další práci. Andrea Nahles se podle informací týdeníku Spiegel opírá o politickou praxi ve Švédsku, kde se politické schůzky domlouvají s ohledem na rodinný život politických elit.

Politička se nehodlá svého návrhu vzdát, i když se na ní z řad její domácí sociální demokracie ihned svrhla vlna kritiky – na začátku letošního roku ve svých čtyřiceti letech porodila holčičku a od té doby bojuje za modely, jak skloubit rodinný a pracovní život.

Opět se tedy ukázalo, že Komenský měl pravdu – naučit se něco můžeme pouze prožitkem. Dodnes totiž Nahles vesele vystupovala právě v nedělních debatách, které jsou mimochodem v Německu na rozdíl od našich až večer.

V Česku by mimochodem takový návrh také asi neprošel – pochybuji, že by politici chtěli mít v neděli volno, aby mohli jít s dětmi do ZOO. Možná ale voliči.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].