Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Respekt DJ

Pondělí 19. 7. 2010

Je třeba zvrátit běh věcí / Foto Profimedia.cz • Autor: Profimedia.cz
Je třeba zvrátit běh věcí / Foto Profimedia.cz • Autor: Profimedia.cz

08:10
Nekonečný příběh havárie v Mexickém zálivu pokračujeNedaleko místa, kde se v minulých dnech společnosti BP podařilo utěsnit vývěr ropy z poškozeného podmořského vrtu, se prý objevila netěsnost. Upozornil na to americký vládní zmocněnec pro dohled nad ropnou havárií v Mexickém zálivu Thad Allen v dopise adresovaném vedení BP. Mluvčí společnosti ale prohlásil, že o žádné trhlině nemá informace.Hezké, příjemně chladné ráno všem, kdo si oblíbili náš pravidelný komentovaný výběr zpráv, drbů, klipů a různých bizarností. 

09:20
Blob je znovu ve hřeJak dnes informovaly Hospodářské noviny, Kaplického "chobotnice" se vrací do hry. Podporují ji totiž v Praze zástupci TOP 09, ČSSD a VV. Tyto tři strany mají po komunálních volbách reálnou šanci na většinové zastoupení na magistrátu.Poté, co týdny vzbuzovala zájem médií věštecká chobotnice Paul, vrací se na titulní stránky novin jiný kontroverzní hlavonožec. Ve vzkříšení naděje na výstavbu projektu, který vyhrál v mezinárodní soutěži, už málokdo věřil. Možná by stálo za to zeptat se přímo Paula, jestli Kaplického knihovna v Praze stát bude nebo ne. 

10:05
Iggy roztančil OstravuPodle některých zpráv byl včera skončený devátý ročník festivalu Colours of Ostrava nejlepší v historii. My, kteří jsme se na sever Moravy nedostali, se můžeme alespoň podívat na videa těch, kteří si bohatý program dosyta užili. Přibližně desítka návštěvníků může v budoucnu svým vnoučatům vyprávět, že si zapogovali na jednom pódiu se samotným Iggym Popem. Být jedním z těch šťastlivců, to propocené tričko bych si nechal zarámovat :-)

10:45
Počátek si v kinech vede nad očekávání dobřeJako příjemné překvapení hodnotí analytici návštěvnost thrileru Christophera Nolana Počátek. Film, který stál něco mezi 150 a 200 miliony dolary, vydělal v amerických kinech už za první víkend přes 60 milionů dolarů. To je pro film skvělý start hned z několika důvodů: premiéře nepředcházela moc viditelná kampaň, jde o komplikovaný film, který se nezavděčí každému divákovi. I proto se ale dá předpokládat, že na něj kvůli zamotanému ději půjdou mnozí fanoušci vícekrát než jednou. Úplně při své premiéře propadl disneyovský konkurent - fantasy Čarodějův učeň s Nicolasem Cagem, která si připsala jen asi čtvrtinu diváků. Více v angličtině například zde.. Vtipné představení filmu a spontánní reakce amerických diváků můžete zkouknout tady..

11:39
Dobeš chce smlouvy mezi školou a rodičiMinistr školství Josef Dobeš (VV) plánuje, že zástupci základních a středních škol budou s rodiči podepisovat smlouvu o chování dítěte ve výuce. Se zprávou přišly dnešní Lidové noviny. Stvrzením dohody by rodiče na sebe převzali zodpovědnost za vystupování svého potomka na školní půdě. Agresivní žáci by podle Dobeše měli být vyloučeni z výuky, čekal by je pohovor se školním psychologem a nějaká forma terapie. Ve škole musí být lázeň! Tedy vlastně kázeň! A když na tu malou zběř přestává fungovat osvědčené cimrmanovské trestání učitele učitelem, musejí přijít ke slovu ráznější metody. To je hned znát, když se do školních reforem pustí vězeňský psycholog.

13:40
Meryl bude Železnou dámouBritská společnost Pathé Films hodlá natáčet životopisný film o bývalé britské premiérce s lakonickým pracovním názvem Thatcher. Do role tvrdé političky chtějí obsadit Meryl Streepovou. Výhrad vůči volbě se objevilo několik: objevily se pochyby, jak Britové přijmou v této roli americkou herečku. A potomci baronky, dvojčata Carol a Mark Thatcherovi, zase v médiích protestovali proti scénáři, který obsahuje i scény z premiérčina důchodu, v nichž je prý Thatcherová znázorněna jako žena trpící stařeckou demencí. Více třeba zde.Filmovým fanouškům zase může trochu zatrnout při zjištění, že film by měla natáčet Phyllida Lloydová, jejímž celovečerním debutem byl muzikál Mamma mia. I když kdyby ten film vypadal podobně

14:30
ČT bude mít patrně nového šéfa zpravodajstvíRestukturalizace v ČT pokračuje. Po konci Milana Fridricha a Kateřiny Fričové dojde patrně na Kavkách k dalším personálním rošádámNový šéf zpravodajské ČT 24 Roman Bradáč podle serveru Lidovky.cz odvolá šéfredaktora redakce zpravodajství Michala Petrova. Nahradí ho podle zdrojů z televize dosavadním šéfem zpravodajství v ostravském studiu Karlem Novákem.Troufalým oslím můstkem se zde dostávám ke klipu, který se celý den pokouším do svého setu napasovat. Ten klip je na internetu už dlouho a se současnou situací v televizi nemá nic společného. Ale snad mi dáte za pravdu, že v téhle kombinaci produkce ČsT z roku 1978 a hudby skupiny Prodigy je něco ďábelského.

15:31
Nošovické odbory protestují proti přesčasůmV nošovické automobilce Hyundai znovu řeší problémy s nařizovanými přesčasy. Někteří zaměstnanci na webových stránkách odborů uvedli, že by kvůli tomu stejně jako v závěru loňského roku mohla být hromadně přerušena výroba. Odbory dnes situaci s nařizováním přesčasů řešily s vedením firmy. Zástupci firmy tvrdí, že jednají v souladu se zákoníkem práce a že přesčasy byly nařízeny v důsledku výpadku výroby. Nespokojenost zaměstnanců se v automobilce neřeší poprvé. V prosinci vyhlásily odbory stávkovou pohotovost a po lednové kontrole inspektorátu práce navíc dostala nošovická automobilka za závažné nedostatky a porušení zákoníku práce pokutu 700.000 korun.Situaci v Nošovicích sleduje průběžně Vít Klusák. Nejnovější ukázku z jeho chystaného filmu Vše pro dobro světa a Nošovic můžete vidět tady

16:15
Balkánská dechovka na VltavěNeobyvyklé prostředí připravili pořadatelé pro koncert Gorana Bregovice, který se příští úterý uskuteční v Praze. Zprávu o něm dnes přinesla ČTK. Muzikant známý hlavně jako dvorní skladatel Emira Kusturici. Jeden z nejznámějších představitelů balkánské dechovky zahraje za doprovodu Svatebního a pohřebního orchestru na pontonu přímo na Vltavě mezi Karlovým mostem a mostem Legií. Vstup je zdarma a vypadá, že to bude romantika. Během vystoupení organizátoři rozdají 10.000 růží, po Vltavě zároveň po celou dobu poplují speciálně upravené svíčky. Na závěr bude velký ohňostroj.K Bregovicovi a k balkánské dechovce mám dost vlažný vztah a k Vltavě bych nešel podívat, ani kdybych příští týden nebyl na filmovce. Ale je pár věcí z Bregovicovy tvorby, které beru na milost. Třeba tuhle úžasnou spolupráci s Iggym Popem z filmu Arizona Dream

17:35
Vězni z Guantánama získali na Slovensku trvalý pobytTrojice bývalých vězňů z americké základny Guantánamo na Kubě může na Slovensku legálně zůstat minimálně pět let. Na tu dobu totiž získali u našich východních sousedů trvalý pobyt. Vyhráli tak boj se slovenskými úřady. Muži si v červnu bstěžovali u Amnesty International na podmínky v táboře v Medveďově a drželi v něm i protestní hladovku. Nyní byli převezeni do integračního zařízení ve Zvolenu, kde by měli zůstat půl roku.

18:05
Život v jednom dniChcete být ve filmu produkovaném Ridleym Scottem. Vezměte 24. července (v sobotu) kameru, natočte nějakou vtipnou, úchylnou nebo úplně obyčejnou momentku ze svého života a uložte ji na YouTube na kanál s názvem Life In A Day (kde se dozvíte v češtině všechny podrobnosti). "Mým cílem je vytvořit film, který zachytí život na světě v průběhu 24 hodin," říká k tomu režisér Kevin McDonald. "Budu muset najít spojovací body mezi videi, Které mi pošlete. Může jít o tematické spojení (obavy z budoucnosti, láska k dítěti) nebo časovou souhru (čas snídaně, jízda do práce, východ slunce v Riu, Londýně a Namibii)." Výsledný film bude mít premiéru v Sundance v roce 2011. Režisér Kevin McDonald je velký sympaťák. O tomhle projektu mluvil před dvěma týdny v Karlových Varech na své masterclass a svítily mu přitom oči stejně jako na tomhle propagačním videu. Loučí se s vámi váš dnešní DJ, a to písní z doby, kdy i on ještě tahal po dvorku kačera. Tady je Life In A Day a trocha prehistorického synthpopu od Simple Minds.   

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].