Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ úterý 25. 9. 2012

Zas to nemělo stahovací okýnka (Mitt Romney ) • Autor: Profimedia.cz
Zas to nemělo stahovací okýnka (Mitt Romney ) • Autor: Profimedia.cz

08:00
Ráno se SantigoldNa dnešní den připadá několik pozoruhodných výročí – ostatně asi jako na každý den. Čtyřicet dva let uplynulo od úmrtí spisovatele Remarqua, narozeniny si zase připomíná italský hudebník Zucchero, Steven Severin ze Siouxsie and the Banshees, rapper T.I. nebo herečka Clea DuVall. Jo a třicet šest let dnes taky oslaví Santigold.

08:33
Slova „otec“ a „matka“ zmizí z francouzských úředních listinFrancouzská vláda chystá nahradit slova „matka“ a „otec“ ve všech úředních dokumentech. S ohledem na plánované uzákonění sňatků osob stejného pohlaví se zde má v budoucnu zmiňovat pouze termín „rodiče“. Děje se tak proto, že francouzská vláda plánuje dát homosexuálním párům stejná práva na adopci jako heterosexuálním. Zákon, který byl součástí předvolební kampaně prezidenta Hollanda, se bude projednávat koncem října.Tak vám pustím jednu píseň od Matky – respektive od Rodičky.

09:10
Zpěvačka Feist získala kanadskou prestižní cenu PolarisHudební cenu Polaris, která každoročně putuje nejlepšímu kanadskému albu, získala na včerejším galavečeru za album Metals zpěvačka Feist. Cenu vybírá porota novinářů a zástupců médií a má za úkol oceňovat umělecké výkony bez ohledu na žánr, popularitu či prodeje. Vzhledem k tomu, že kanadská scéna patří v posledních letech k nepřehlédnutelným exportérům, zajímavý byl i samotný přehlede nominací, kde figurovaly třeba kapely Japandroids, Fucked Up, Handsome Furs nebo Grimes. Loni cenu získali Arcade Fire za album The Suburbs.Feist.

10:05
Čína spustila na moře svou první letadlovou loďČínské ministerstvo obrany spustilo na moře svou první letadlovou loď. Zprávu dnes přinesla BBC. 300 metrů dlouhá Liaoning (pojmenovaná podle provincie, kde byla vybavena) je ve skutečnosti zrekonstruovaná sovětská loď, kterou Čína koupila od Ukrajiny. Prozatím na ní neoperují žádná letadla a bude určena k výcviku. Peking tak prý chce zvýšit schopnost bránit své státní zájmy. To vše v době, kdy Japonsko a další země regionu hovoří o znepokojení z rostoucí námořní síly Činy.No, nevím, jestli na čínský letadlovce vládne taky taková melancholie jako v klipu od Blur.

11:11
Zloděj se ptal na cestu do JablonnéhoKdyž žena z Kunratic u Cvikova překvapila ve svém domě zloděje, kterak svírá v ruce její peněženku, stalo se něco nepředpokládaného. Muž jí totiž vykolejil dotazem, kudy se dostane do Jablonného v Podještědí. Zprávu přinesl sever Idnes.cz. Žena neváhala vyvedla dotyčného před dům a ukázala mu cestu, on zase položil peněženku zpět na stůl v obývacím pokoji. Celá záležitost se jí později rozležela v hlavě a podala trestní oznámení.Tak si říkám, že by se tu podstatně míň kradlo, kdyby byla cesta do Jablonného lépe značená. Následuje píseň Bag od kanadské čtyřky White Lung, která včera v Praze odehrála velmi sympatický koncert.

12:20
Absence senátorů. Filipiová a Palas chyběli nejvícAutoři projektu Kohovolit.eu vytvořili analýzu docházky senátorů. Na základě hlasování horní komory sestavili žebříček účasti. Zprávu přinesly Novinky.cz. Nejhůře vyšla z průzkumu Daniela Filipiová, která se zúčastnila jen 35 % hlasování. O něco lépe je na tom Jaroslav Palas (43 %) a Alexandr Vondra (45 %). Největšími chodiči jsou zase Zdeněk Škromach a Karel Korytář, ti byli na 95 % procentech hlasování.Zde je píseň pro všechny chybějící a postrádané přátele. The Divine Comedy.

13:56
Kradená kytara kapely Chinaski už je zpět. Vrátil ji sám zlodějZpěvák kapely Chinaski Michal Malátný přišel v sobotu večer při koncertě na mělnickém vinobraní o kytaru značky Rickenbacker. Zloděj ji ukradl přímo z pódia. Zprávu dnes přinesl server Idnes.cz. Zpěvák bezprostředně po krádeži nabídl na webu kapely za jakékoli informace o nástroji odměnu pět tisíc korun. Ihned poté se manažerovi skupiny ozval muž, který chtěl instrument předat na domluveném místě v Praze. Právě při předávce ho zadržela policie a ukázalo se, že jde o zloděje.Tak to byla pěkná past. A nebojte se, nepustíme si Chinaski. Dáme si klip, v němž je kapela Kasabian sama za zloděje. A ještě abych umocnil tu souvislost, tak je třeba říct, že jejich kytarista Serge Pizzorno taky hraje na Ricka.

15:07
Mitt Romney by si nejraději v letadle otevřel okýnkoRepublikánský kandidát na prezidenta USA překvapil dalším podnětným výrokem. Během víkendového setkání se sponzory v Kalifornii se pozastavil nad tím, proč v letadlech nejdou otevírat okna. Řeč citoval list Los Angeles Times. Romney hovořil o nouzovém přistání kvůli požáru, které muselo podstoupit letadlo s jeho ženou. Jeho manželka se dusila. „Zvenčí se tam nemůže dostat kyslík, protože se neotvírají okna. Nevím, proč se neotvírají, je to skutečný problém,“ popisoval důvody nedostatku kyslíku v kabině. Někteří američtí komentátoři si myslí, že Romney žertoval.Nakonec by bylo jistější létat vzducholodí. Ono by bylo vůbec dobré, kdyby letadla byla i v provedení kabriolet, když totiž vyletíte nad mraky, tak tam pořád svítí sluníčko.

16:05
Koalice musí přehlasovat veto penzijní reformy. Tvrdí TOP 09K pádu vlády Petra Nečase by podle TOP 09 vedlo, kdyby ODS nebyla schopna dodržet koaliční dohodu týkající se penzijní reformy. Podle TOP 09 je tak nutné přehlasovat pondělní veto prezidenta Klause. Zprávu přinesl server Idnes. „Koaliční vláda, kde jeden z partnerů není schopen dostát svým závazkům, by nemohla naplňovat své programové priority, a ztratila by tak důvod své existence,“ shodlo se dnes předsednictvo TOP 09.K důchodové reformě jednu sociální od KPFRM.

16:55
Metanol už má 26 obětíDnes odpoledne potvrdila pitva otravu u šedesátiletého muže, který zemřel v ostravském bytě. Zprávu přinesla ČTK. Celkem tak už v celém Česku zemřelo 26 lidí. Nejvíce v Moravskoslezském kraji, kde jich bylo šestnáct.Tak, prosím vás, už ten tvrdej alkohol nepijme. Vždyť i čuchání toluenu se dneska zdá být jako bezpečnější vodvaz.

17:48
Obama v OSN odsoudil výbuchy násilí na Středním východěBarack Obama v dnešním projevu na Valném shromáždění OSN odsoudil tvrdost protestů proti filmu Nevinnost muslimů, které si vyžádaly životy čtyř Američanů. „Jde o útok na ideály OSN,“ prohlásil. Obamův projev je pokládán již za předvolební, do prezidentských voleb v USA zbývá šest týdnů.A nastal čas rozloučit se. Okamžik, kdy každý z nás půjde tou svojí cestou. Goodbye Kiss

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].