Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ pátek 5. 10. 2012

Konečně rostou • Autor: Profimedia.cz
Konečně rostou • Autor: Profimedia.cz

07:58
Život BrianaDobré ráno! Dnešní DJ hned teď po ránu nejvíce zaujal fakt, že na 5. října (1969) připadá výročí, kdy Britové, a později všichni ostatní, poprvé viděli skeč z dílny satirické skupiny Monty Pythonova Létajícího Cirkusu.Tak ještě než se pustíme do dalšího, tady je zásadní píseň z neméně zásadního filmu Life of Brian.

08:28
Tak popořádkuMeteorologové dnes očekávají teploty maximálně do 18 stupňů, oblačno až zataženo, svátek má Eliška, trenér plzeňských fotbalistů Petr Vrba je smutný ze včerejší večerní porážky svého týmu na hřišti Atlétiky Madrid a soudci dnes znovu posoudí vazbu Davida Ratha. Poslanci se už ve vězení nelíbí a chtěl by domů. DJ bude o věci informovat!Laskavý čtenář či divák promine, ale tu ještě trocha gymnaziálního humoru. Sprint lidí bez smyslu pro orientaci aneb Silly Olympics od Monty Pythonů.

08:58
Letiště Ruzyně dnes zanikne… a vznikne Letiště Václava HavlaStane se to dnes v den nedožitých 76. narozenin zesnulého českého prezidenta. Ceremoniál začne v poledne.Když už jsme u těch výročí, dnes je to také 50 let od filmové premiéry první bondovky. Pro zájemce tady je oficiální trailer k Dr. No a zde první scéna, kdy se Bond Sean Connery poprvé klasicky představí.

09:51
Sarkozy chce znovu kandidovat na prezidentaBývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy je prý odhodlaný se vrátit na politickou scénu a kandidovat v příštích prezidentských volbách v roce 2017. Konzervativec Sarkozy, který po své letošní volební porážce socialistou Françoisem Hollandem oznámil odchod z politiky, označil nyní svůj návrat v roce 2017 za nezbytný vzhledem k tomu, že stav Francie bude podle něj v příštích letech velmi špatný.S odvoláním na jistého Sarkozyho bývalého ministra to ve svém novém vydání uvedl zpravidla dobře informovaný - ovšem také satirický - francouzský týdeník Canard Enchaîné. „Otázkou není vědět, zda se vrátím,“ měl říct Sarkozy, „ale zda mám na výběr. Zda by bylo morální vůči Francii se nevrátit. Nemohu morálně selhat vůči Francouzům. V roce 2017 nebudu mít jinou možnost.“Utřeme slzičku a rovnou podlehněme úplně jiné atmosféře z dílny Sarkozyho miláčka Johnnyho Hallydaye (nic jiného Sarkozy neposlouchá, možná ještě s výjimkou své ženy Carly). Pozor, jen pro silné nátury! Je ne suis pas un heros.

10:30
Kreml nevyslyší doporučení Rady EvropyKreml ve svých postojích k radám udílením zvenčí opět nezkladamal. Tvrdé odmítnutí rezoluce se dočkalo ze strany Kremlu Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE), které vyzývá prezidenta Vladimira Putina, aby svou zemi začal více demokratizovat.  V rezoluci PACE se mimo jiné doporučuje, aby ruská vláda nechala prošetřit sérii sporných zákonů, kteří nasvědčují o omezování občanských svobod - například zákon o pomluvě, který v praktickém slova smyslu může zamezit jakoukoli kritiku vlády, zákon o shromažďování, který stanuje přísnější podmínky pro svolávání protestů, zákon o škodlivosti internetu aj. Rezoluce mimo jiné také zmiňuje případ Pussy Riot, který by měla vláda rovněž nechat prověřit.Putinův mluvčí Dmitrij Peskov se nechal slyšet, že doporučení PACE nebude Kreml brát v potaz. „Nepovažujeme takovéto výrazy a rady za místní a rozhodně je nebudeme následovat,“ řekl doslova.Nebudeme, nebudeme 

11:18
Podle ministra Blažka se policie pokusila ovlivnit volby zásahem na Drábkově úřaděTvrdí to alespoň deník Právo. Podle jeho informací ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) na středečním zasedání vlády ostře zkritizoval pondělní zásah protikorupční policie na ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV). Dokonce ho označil za pokus o ovlivnění krajských a senátních voleb, které se budou konat už příští týden. Policisté by podle Blažka měli zdůvodnit, proč nejednali dříve, nebo naopak později, po volbách.Právu to sdělil zdroj obeznámený s jednáním vlády. Blažek měl také prohlásil, že už za minulého režimu bylo běžnou praxí předvolání na služebnu. Zásah přímo na ministerstvu, kam si detektivové přišli pro prvního náměstka Vladimíra Šišku a ředitele odboru informatiky Milana Hojera, označil za teatrální.Ale ale… Že by tu byl obrácený „plukovník Kubice“, kterého Paroubkova ČSSD kdysi obvinila z ovlivňování parlamentních voleb, když krátce před nimi Kubiceho policisté zveřejnili informace o prorůstání organizovaného zločinu do politiky a ODS ho tehdy srdnatě bránila? Pavlovi Blažkovi posíláme jednu ukázku, která všechno vysvětluje…

12:18
Kde je vlastně vláda? Na letišti…Na ruzyňském letišti právě teď probíhá slavnostní ceremoniál k přejmenování pražského aeroportu na Letiště Václava Havla. Soudě dle záběrů z televizních kamer je tam přítomna téměř celá vláda. Schwarzenberg, Kalousek, Dobeš, Vondra… Všichni skládají hold bývalému prezidentovi a apelují na to, aby se na odkaz Václava Havla nezapomnělo.Dnešní DJ se těší na to, jak se všichni ti báječní gentlemani, co teď sedí na letišti, budou pravdě, svobodě, osobní odvaze… a tak dále věnovat také, až budou sedět ve Strakově akademii.

13:11
Ztratil Apple po smrti Jobse na lesku?Touhle otázkou se zabývá článek v americkém týdeníku New Yorker, protože dnes je tomu rok, co zemřel zakladatel Applu Steve Jobs. Autor článku Nicholas Thompson tvrdí, že Jobs byl na sklonku své kariéry posedlý zničením konkurence a firma tudíž příliš neinovovala a nepřinášela nové věci, tak jako dříve. Text ale zároveň tvrdí, že to, v čem byl Apple vždycky nejlepší - v marketingu existujících technologií -, se pod Timem Cookem nezměnilo. Pro zájemce celý článek zde

13:16
Rath zůstává ve vazbě, a oddechový songOkresní soud pro Prahu-východ právě zamítl žádost Davida Ratha o propuštění z vazby. Poslanec tak zůstává v cele - a může se dál věnovat psaní své knihy.Vadí vám to? Skladba Do You Mind? od skupiny XX.  

13:58
Lidovky.cz: ČEZ vyřadil Arevu z dostavby TemelínaPředstavenstvo společnosti ČEZ rozhodlo o vyřazení francouzské Arevy z miliardového tendru na dostavbu Temelínu. Důvodem jsou závažné nedostatky v nabídce. Rozhodnutí vedení energetického gigantu potvrdil serveru Lidovky.cz zdroj z vedení. Bitvu o zakázku, jejíž cena se pohybuje podle odhadů mezi 200 až 300 miliardami korun, tak mezi sebou svedou americký Westinghouse a česko-ruské konsorcium Škoda JS, Gidropress a Atomstrojexport. ČEZ již dříve oznámil, že vítěznou firmu vybere během roku 2013.AKTUALIZACE: Během odpoledne se ozvala společnost Areva a oznámila, že proti vyřazení z tendru - kvůli nedostatkům ve své nabídce - podá námitku na tendru. Francouzská firma tak zůstává ve hře.

14:44
Vzbouřenecké syrské město Homs pod těžkou palbouBašta syrských rebelů, město Homs, čelí od rána těžkému bombardování. Aktivisté na místě hlásí, že se Homs ponořil do největšího násilí za posledních pět měsíců. „Vypadá to, že syrská armáda už má jen omezený počet válečných letadel. Shazují na město všechno možné,“ sdělil serveru BBC zástupce syrské lidskoprávní organizace Syrian Observatory for Human Rights se sídlem v Londýně. Protivládní rebelové v Sýrii zároveň pohrozili vládě, že za 48 hodin začnou zabíjet Íránce zadržené v zemi, kteří podle mínění opozice vnikli do Sýrie kvůli špionáži, jak rozvrátit frontu rebelů.Barrel Of A Gun k tomu.

15:49
Konečně rostou. Rostou!Houbaři by teď měli najít téměř cokoli kdekoli. Alespoň to tvrdí předseda České mykologické společnosti Jaroslav Landa. „Po dvou podprůměrných měsících začaly houby růst hojně téměř na celém území ČR,“ řekl serveru Idnes.cz.Nejlepší situace je v jižních a severovýchodních Čechách, na Českomoravské vysočině a ve Středočeském kraji. Houby už ale začaly růst i na jihovýchodní Moravě a v severozápadních Čechách, kde byla situace v uplynulých týdnech nejhorší, dodává dále české houbařské zpravodajství.Není to krása, takovéhle zprávy? A jde se na Mejlovy Muchomůrky!

16:47
Vládě už nevěří voliči ODSDůvěra v kabinet Petra Nečase se v září propadla podle Střediska empirických výzkumů na 17 %, proti únoru je to o pět procentních bodů. Vládě už přestávají věřit i stoupenci ODS. Zatímco v zimě ministrům důvěřovalo 52 procent příznivců občanských demokratů, minulý měsíc to bylo 38 procent, uvedl STEM na základě výsledků svého zářijového průzkumu. Nejvyšší důvěru měl kabinet u sympatizantů TOP 09, a to 54 %. V září 2010 vládě věřilo 68 procent příznivců ODS a 69 procent stoupenců TOP 09.Dnešní DJ se zamýšlí, jak si to přebrat. Vadí voličům ODS slabé reformy, koalice s ex-VV anebo fakt, že ODS ustupuje před požadavky ministra financí z konkurenční TOP 09? Anebo stoupence občanských demokratů irituje úřednické vůdcovství Petra Nečase a rádi by, kdyby se do čela vrátila stranická ortodoxie Václava Klause? Těchto hlasů údajně v řadách ODS přibývá… Ostatně možná budeme znát odpověď už teď během říjnové schůze Sněmovny, kde by se mělo hlasovat o „Kalouskově“ zvýšené DPH, proti níž se postavila šestice rebelů ODS a Nečasova vláda se může velmi brzy ocitnout v demisi. Venku je šedivo, sychravo, politika je studená, tak co třeba tohle? She´s So Cold, verze rok 1980.

17:36
Petr Nečas promluví o USA a Evropské unii, a rozlučkaInformace, že premiér Petr Nečas vystoupí v pondělí 8. října se svým projevem na Žofíně ke Dnům USA a Evropské unie by byla za normálních okolností nudnou notickou. Jenže okolnosti nejsou úplně normální. Po premiérově legendárním pro-čínském projevu, jeho podlézání Václavu Klausovi a odmítačské politice vlády vůči Evropě slibuje pondělní ráno vzrušení. Dnešní DJ se každopádně těší, jak budou po pondělku vypadat řady spojenců Česka a kdo třeba na hodinu vyletí, když připomene, jaká je realita.A touto poznámkou se vaše DJ loučí. Loučí se nejen pro dnešní den, ale i celkově, neb odchází na zkušenou do jiných než R-vod. Tedy sbohem, šáteček, bude mi chybět DJ i posluchačstvo, tak si udělejme pořádný večírek a první vykopávák je tenhle! (Pozor, vysoce návykové!). Vaše KŠ.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].