Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Respekt DJ

DJ pátek 31. ledna 2014

Začíná rok koně • Autor: Profimedia.cz
Začíná rok koně • Autor: Profimedia.cz

08:00
Dnešní DJ vám přeje dobré ráno!Autor těchto řádků je opět zde! A protože je zima, kterou už tak nějak nečekal a která ho po ránu tak nějak stále drží v náručí spánku, začneme pěkně zostra, abychom se rychle probrali a vrhnuli se do víru dnešních událostí. Takže si pustíme jednu pěknou startovací písničku.

08:40
Podle Jana Mládka hlavně nesmíme myslet!!!iDnes.cz přináší rozhovor s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem. „Hlavně bychom neměli připustit jakékoliv zpochybňování teritoriální integrity Číny. To není v českém zájmu. Dokonce si myslím, že v budoucnu bude součástí Číny i Tchaj-wan,“ prohlásil ministr a pokračoval: „Podívejte se, někteří intelektuálové odsuzují prezidenta Putina za to, že zavedl v zemi pořádek. Já vůbec nemám potřebu hájit jeho kroky, ale dívám se na to s mnohem větší pokorou. Řada ruských občanů uvítala konec jelcinovského chaosu. Život je složitý, nesmíme si myslet, že odstraníme vládu s některými autoritativními prvky, což ruská vláda nepochybně je, a vypukne demokracie a svoboda. Ona taky může vypuknout vláda banditů.“Autor těchto řádků je citlivý na to, když nějaký ministr své podlézavé komentáře o Číně a Rusku doprovází slovy jako „hlavně bychom neměli“, „není v zájmu“ či „nesmíme si myslet“. Přijde mu to poněkud návodné, respektive ministersky fotrovské. To už mohl rovnou říci: „nebrečte, nebo budete mít důvod“, případně „hlavně to ve škole neříkejte spolužákům.“ Mládkovi posíláme jednu pěknou fotrovskou písničku.

09:20
Šťastný Nový rok, íhahááááá!!!Novinky.cz píší, že dnes pro Číňany začíná nový rok, který je ve znamení koně. Podle astrologů by měl být dynamický a plný výzev. Údajně přinese úspěch při prohlubování mezilidských vztahů i v oblasti finančních investic a na poli vědy. Kůň, který je sedmým znamením čínského horoskopu, symbolizuje především rychlost, vášeň, dravost a sílu. Jeho vláda potrvá až do 18. února 2015, kdy ho vystřídá jemná a obětavá koza.Když se tak autor dívá, v jaké je momentálně formě, docela už se těší na kozu. No nic, pustíme si jednu pěknou koňskou písničku. 

10:02
Chcete Nobelovu cenu za mír? Dnes máte poslední šanci!!!Aktuálně.cz píše, že šestnáctiletá Pákistánka Malalaj Júsufzaiová byla opět navržena na Nobelovu cenu za mír. Navrhli ji dva poslanci za Norskou dělnickou stranu. Jiní dva norští poslanci, zvolení za Socialistickou levicovou stranu, nominovali bývalého spolupracovníka amerických tajných služeb Edwarda Snowdena. Nominace je možné podávat do 1. února.Autor těchto řádků musí přiznat, že letos to s přihláškou nestihnul. Navíc nezná nikoho v norském parlamentu, kteří by mu tam udělali tlačenku. Moc toho sice pro mír neudělal, na druhou stranu, když má nobelovku i Arafat, tak co by nemohl i on. Takže kdyby si to norští poslanci náhodou rozmysleli, posíláme jim jednu pěknou mírovou písničku.

10:39
Každý čtvrtý Rus je tak veselý, že z toho umře!!!Novinky.cz píší, že tvrdý alkohol, a především vodka, zůstává nadále jedním z největších zabijáků lidí v Rusku. Kvůli nadměrnému pití se věku 55 let nedožije čtvrtina ruských mužů. Výzkumníci 10 let sledovali 151 tisíc dospělých ve třech ruských městech a vyšli také z dřívějších studií a výpovědí rodin o náklonnosti k alkoholu u 49 tisíc již zesnulých Rusů.No jak by k tomu řekl náš ministr zahraničí Jan Mládek: „Hlavně si nemysleme, že je to tím, že Rusové moc chlastají. Už jste si uklidili pokojíček?“ Do Ruska posíláme jednu pěknou vodkovou písničku.

11:20
Po 25 letech máme nové divadlo!!!iDnes.cz píše, že divadlo, které se staví na Palackého náměstí v Plzni, se bude jmenovat Nové. Včera o tom rozhodli plzeňští zastupitelé. Nevyhověli tak návrhu aktivistů, kteří požadovali, aby stánek múz nesl jméno po herci Miroslavu Horníčkovi.
Autor těchto řádků míní, že to vůči Horníčkovi není fér. Na druhou stranu zpráva uvádí, že divadlo bude vůbec prvním kompletním novým divadlem postaveným v Česku po listopadu 1989. Takže ten název vlastně sedí. A až se za dalších pětadvacet let postaví další nové divadlo, tak by se třeba to plzeňské mohlo přejmenovat po Horníčkovi. Horníčkovi každopádně posíláme jednu pěknou horníčkovskou písničku.

12:00
Když vám vratí vaše hnusné jídlo, tak ho nejezte! Vyhodí vás!!!Týden.cz píše o zajímavém případu: Pomocná kuchařka, která pracovala v Praze 10, si jednou po směně nesla domů v tašce knedlíky, zelí, omáčku a několik sušenek. Zkrátka něco z toho, co v kuchyni zbylo od oběda. Při odchodu však neunikla kontrole a bylo zle. Dostala padáka. Kuchařka se hájila tím, že to byl zčásti její nesnědený oběd a k tomu jídlo, které by stejně skončilo v drtičce odpadu. Hodnotu odnášených potravin sama odhadla asi na padesát korun. Zaměstnavatel to viděl jinak. U kuchařky v tašce se podle něj našly potraviny, které by nasytily osm až deset strávníků. Konkrétně houskové knedlíky nakrájené ze tří šišek, dvě litrové lahve přílohového zelí, údajně i s masem, a několik originálně zabalených sušenek. Případ skončil u soudu. Kuchařka se totiž s okamžitým zrušením pracovního poměru odmítla smířit. Nejvyšší soud nyní rozhodl, že měl její zaměstnavatel pravdu.Autor těchto řádků paní lituje. Pamatuje, že když sám chodil do jídelny, kuchařky měly vypracovaný dokonalý systém, jak naložit s potravinami, které jim strávníci houfně vraceli na nedojedených talířích. Měly na to takové mísy, kam se házelo zvlášť maso, zvlášť příloha, když to bylo moc rozžvejkané, šlo to do jiné nádoby. A pak se vzalo domů něco pro manžela, něco pro pejska, ty statné ženy vonící univerzální hnědou omáčkou vždycky odcházely z jídelny obtěžkané nákladem, který by se stejně vyhodil. A nikomu to nevadilo. Takže tak. Paní kuchařce posíláme jednu pěknou kuchařskou písničku.

12:37
Taky jste si půjčili bilión? Tak ho rychle vraťte!!!Aktuálně.cz píše, že dluh českých domácností u bank a finančních institucí loni vzrostl o 42,6 miliardy korun. Celkový dluh domácností ke konci roku dosáhl 1,206 bilionu korun, jak vyplývá z dnešních údajů České národní banky.A je to tady, oblíbená čísla autora těchto řádků. 1,206 bilionu korun. To je víc než milion milionů korun. Když je nás nějakých deset milionů, na každého vychází přes sto tisíc. Včetně chudáka synovce autora těchto řádků, který si zatím není schopný půjčit ani hračku, natož nějaké peníze. Kdo mu to teda půjčil? Autor těchto řádků rozhodně ne, ten by si to nemohl dovolit. Jsou to tedy záhady, v tom finančním světě. Českým domácnostem každopádně posíláme jednu pěknou půjčovní písničku

13:20
Když se vám zvýší radiace, nechte to zapnuté a jděte pryč!!!Novinky.cz píší, že v jaderném komplexu Sellafield v severozápadní Anglii, který je údajně největším a nejstarším jaderným provozem v Evropě, se objevila zvýšená radiace. Provoz se nezastavil, v objektu ale zůstal jen omezený počet pracovníků.Autor těchto řádků musí říci, že ho taková zpráva neuklidňuje. Docela by ho zajímalo, kam oni pracovníci odešli. Jestli jen do sousední kantýny, tak je to v pohodě. Ale jestli si urychleně koupili letenky na druhou stranu zeměkoule, rád by o tom věděl. No, snad dneska Danu Drábovou v televizi neuvidíme. Zatím si pustíme jednu pěknou radiační písničku. 

14:00
Čtrnáctiletý řidič měl negativní zkoušku na alkohol. Gratulujeme!!!iDnes.cz píše o neobvyklé situaci, kteru řešili ve středu před devátou večer policisté v Moravských Budějovicích. Při běžné kontrole v Pražské ulici zastavili Opel Astra a nestačili se divit. Za volantem totiž seděl žák základní školy, kterému je teprve čtrnáct let. Chlapec samozřejmě policistům nebyl schopen předložit řidičský průkaz. Ve svém věku totiž ještě žádný vlastnit nemůže. A ukázat jim nemohl ani občanku, tu také zatím nemá. Policisté chlapci dali alespoň dýchnout. Výsledek zkoušky na alkohol byl negativní.
Autor těchto řádků oceňuje, že policisté dodrželi stanovený postup. Zároveň se ale diví, že nezkontrolovali, jestli má ve voze lékárničku a reflexní vestu. Na toho třeba mohli dostat. Neznámému dítěti posíláme jednu pěknou dětskou písničku.

14:40
Babiš zaplatí těžké peníze za výlet na Slovensko. Naštěstí to zaplatí sám sobě!!!Aktuálně.cz píše, že na svou první cestu na Slovensko v křesle ministra financí se miliardář Andrej Babiš vydal letadlem, které objednala jeho společnost Agrofert. Limuzína s řidičem, kterou také využíval, pak přímo Agrofertu patří. Obojí prý koncern svému stoprocentnímu majiteli vyúčtuje jako fyzické osobě, nikoliv státu.Autor těchto řádků si klade otázku, jak si může někdo půjčit něco, co mu přitom patří. A navíc za to zaplatit? Není to poněkud zbytečné? Zároveň by ho zajímalo, jestli Babiš dostal alespoň nějakou slevu, aby ušetřil. Ale vlastně ty peníze půjdou stejně do jeho kapsy, takže je to jedno. A jo, v tom je vlastně zakopaný pes. Babišovi posíláme jednu pěknou zakopaně-psí písničku.  

15:30
Neplaťte za něco, co nemáte. Alespoň ne plnou částku!!!Novinky.cz píší, že nový ministr kultury Daniel Herman odmítl informaci, že navrhuje zavést platbu za televizi i pro ty, kteří ji nevlastní. Herman se brání, že jeho vyjádření bylo vytržené z kontextu. „Tehdy jsem byl dotazován na to, jestli jsou zajímavé některé zahraniční zkušenosti. Hovořilo se především o zkušenosti německé, kde tato praxe existuje. Já jsem řekl – nepamatuji si přesně ta slova, ale pamatuji si přesně ten význam – že je určitě dobré inspirovat se zahraničními zkušenostmi, ale na druhou stranu že nejsou vždycky stoprocentně přenositelné,“ uvedl.Autor těchto řádků to chápe tak, že je sice dobré se nechat inspirovat, ale že člověk musí počítat s tím, že to nebude fungovat. V tom případě by se ale ty poplatky daly klidně zavést. Jen je lidi, kteří televizi nemají, nebudou platit. A je to. Čekání na nový zákon si zkrátíme jednou pěknou zákonnou písničkou. 

16:18
Jestli Chládek nezvýší svůj šarm, zasedne koalice!!!iDnes.cz píše, že nového ministra školství Marcela Chládka čeká úkol přesvědčit správce státní kasy Andreje Babiše o zvýšení rozpočtu ministerstva. „Osobním šarmem ho chci přesvědčit, že školství je důležité,“ řekl Chládek dnes dopoledne při uvedení do úřadu. Pokud by se mu to nepovedlo, o věci by podle něj měla jednat celá koalice.Autora těchto řádků by zajímalo, jak může celá koalice jednat o Chládkově malém šarmu. Možná takhle: „Marceli, zkus si třeba obarvit hlavu nebo si vem aspoň nějaký výrazný brejle. Nebo víš co, ono bude stačit, když Andrejovi polezeš víc, no ty víš kam. Tak to si radši brejle neber…“ Chládkovi posíláme jednu pěknou chládkovskou písničku.

17:00
Na víkend jeďte do Prahy, bude tu klid!!!Aktuálně.cz píše, že Český hydrometeorologický úřad vydal výstrahu před extrémním větrem a silnou námrazou. Nejvyšší stupeň nebezpečí platí až do nedělního rána zejména v Moravskoslezském, Královehradeckém a Olomouckém kraji. Silný, velmi silný vítr a ledovka zasáhnou během pátku a víkendu i všechny ostatní kraje kromě Prahy. Od sobotního rána by měl vítr ještě zesílit, na vrcholcích hor dosáhne až hodnot orkánu, v nárazech 140 km/h. Na východě území už nyní vane o intenzitě 50 až 80 km/hod.Autor těchto řádků to nerad přiznává, ale v textu oceňuje ona slova „kromě Prahy“. Protože nikam nejede, nejspíš ho čeká klidný víkend. A abyste mu nazáviděli, posílá vám jednu pěknou klidnou písničku. 

17:33
Dnešní DJ se s vámi loučí……a přeje vám vše dobré. Zítra už máme únor, takže nám ta zima celkem utíká. Zanedlouho bude zase teplo a sluníčko, takže si na závěr pustíme jednu pěknou písničku, která nám čekání na ně příjemně zkrátí.Mějte se pěknějhv

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].