0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Respekt DJ14. 1. 20159 minut

DJ pátek 16. ledna 2015

Nová obálka Charlie Hebdo týden po útoku. • Autor: thedailybeast.com

08:00
Dnešní DJ vám přeje dobré ráno!Jak se tak autor těchto řádků dívá z okna, nad Prahou panuje lehká mlha, nicméně v pozadí vůkol rudý opar. Což může znamenat, že bude dneska hezky, a pak se to lehce pošramotí. Ale jak víme, takové už pátky bývají. Přejme si tedy spíš první variantu, k tomu si pustíme jednu pěknou páteční písničku.

08:43
Chcete být Charlie? Zastavte se na Hlaváku nebo na letišti!!!Jak píší Novinky.cz, dnes do Česka dorazila první stovka kusů francouzského časopisu Charlie Hebdo. Lze jej pořídit v pěti trafikách Relay v Praze, například na letišti a hlavním nádraží. Cena jednoho výtisku by v síti prodejen Relay měla vyjít na 140 korun.Autor těchto řádků přiznává, že by nějaký ten výtisk taky rád vlastnil. Ale chápe, že tím, že tuto informaci dává dál k dobrému, se sám zbavuje možnosti nějaký ten výtisk vlastnit. Takový už je život. Proto si raději pustíme jednu pěknou Charlie písničku. 

Reklama

09:20
Když chcete někoho oddat, zjistěte, jestli se má s tím druhým rád!!!iDnes.cz varuje: „Tváří se, že se mají rádi. Dokonce tak, že spolu chtějí jít před oltář. Jenže nemluví stejným jazykem a ani se o to nikdy nepokoušeli. Před svatbou se skoro neviděli. Co má s takovým párem udělat oddávající? Podle nové padesátistránkové příručky EU má uvědomit příslušné orgány, nejlépe tedy policii.“ Redakce zároveň přidává vysvětlení poslankyně Heleny Langšádlové (TOP 09), která dokument představila ve Sněmovně: „Jak bude příručka přeložena do češtiny, má ji ministerstvo vnitra rozeslat matrikám po celé České republice.“Tomu autor těchto řádků říká sociální inženýrství. Úplně vidí, jak bude oddávající zkoumat míru vzájemné lásky: „Promiňte, ale podle příručky jste pouze na úrovni pátého bodu našeho láskyplného žebříčku a za těchto okolností vás opravdu nemohu oddat. Zastavte se příští týden, a jestli už to bude na šestce, nějak se domluvíme. Jo a pane Güntere, naučte se česky. Hodně štěstí.“ Pozorným úředníkům posíláme jednu pěknou pozornou písničku.  

10:00
Když chcete prodávat drogy, nejezděte do Číny!!!Jak píše Aktuálně.cz, asi 60 tisíc lidí pozatýkala policie v Číně v rámci rozsáhlé protidrogové operace. Při akci, která se konala od září do prosince v mnoha čínských městech, skončilo v rukou policie také 11,14 tuny narkotik, informovala dnes oficiální tisková agentura Nová Čína.Autor těchto řádků musí říci, že i při jisté znalosti demografie čínského prostoru mu šedesát tisíc lidí přijde docela hodně. Kam je tam dávají? No, když o tom tak přemýšlí, tak to možná raději ani nechce vědět, takzvaný „fešácký kriminál“ to jistě nebude. Tak si raději pustíme jednu pěknou fešáckou písničku. 

10:43
Když už jste hulvát, nebuďte českým prezidentem!!!iHned.cz cituje otevřený dopis studenta politologie na University College London Jána Michalčáka prezidentovi Miloši Zemanovi. „Svými nevybíravými prohlášeními na adresu osob se zdravotním postižením, pronesenými během nedávné návštěvy Pardubického kraje, jste překročil i ty nejzákladnější meze slušného chování. Nutno připustit, že se minimálně na jejich hraně pohybujete již od svého zvolení do funkce prezidenta, nicméně nyní jste se dotknul mé osobní důstojnosti. Jsem totiž rovněž zdravotně postižený. (…) Vy, Miloši Zemane, společnost nesjednocujete. Ba naopak – apelem na ten nejzákladnější lidský pud, strach, do ní vrážíte čím dál tím větší klín. Nevěřím Vašemu tvrzení, že jste prezidentem „dolních deseti milionů“. To bychom totiž připustili, že jsme národem ignorantů, samozvaných odborníků na vše a hulvátů. A to my nejsme.“Jsou chvíle, kdy je autor těchto řádků plný hrdosti. A tohle je jedna z těch chvílí. Upřímně řečeno si nedokáže představit, že by v letech autora tamtěch řádků psal prezidentovi republiky takhle upřímná slova, nejspíš by na to neměl kuráž. Michalčíkovi děkujeme, držíme mu palce a posíláme mu jednu pěknou palcovou písničku.

11:20
Když chcete spát, zhasněte si lampičku!!!Novinky.cz píší, že světlo z LED žárovek může způsobit poruchy spánku, imunity i rakovinu. Problém nastává, když se LED žárovkami s modrým světlem svítí večer a v noci. V přírodě totiž modrou obsahuje jen denní světlo, během západu Slunce však zmizí. Modré LED světlo potom převrací náš organismus vzhůru nohama.Co k tomu říci? Prostě když si půjdete příště lehnout, raději si zhasněte lampičku, protože bubáci stejně neexistují a bude se vám tak lépe spát. A před usnutím si můžete pustit jednu pěknou spánkovou písničku.

12:00
Když chcete rodit v divoké přírodě, nenechte se u toho natáčet!!!Aktuálně.cz píše o nové reality show stanice Lifetime, ve které se šestice žen rozhodla porodit ve volné přírodě bez dohledu lékařů či porodních asistentek. Kontroverzní dokument Born in the Wild kritizují odborníci a kromě jiného upozorňují na možnost nákazy během porodu v takovémto prostředí.Zajímavé. Autor těchto řádků vždycky podezříval podobné dokumenty z jisté manipulace. Protože když se třeba dívá, jak osamělý cestovatel zabloudí v poušti, tři dny nemá ani kapku vody, hrozně u toho trpí a málem zemře, klade si otázku, proč mu někdo z toho štábu, co ho celou dobu točí, nepůjčí aspoň čutoru? Předpokládá, že u samotářského porodu v divoké přírodě snímaného několika kamerami a doprovázeného nezbytným cateringem bude docházet k podobnému zcizovacímu efektu. Budoucím rodičkám každopádně posíláme jednu pěknou porodní písničku. 

12:43
Když se chcete pozitivně dotknout tělesně postižených, nemluvte jako Zeman!!!iDnes.cz píše, že prezident Miloš Zeman se podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka nechtěl výrokem o handicapovaných dětech negativně dotknout tělesně postižených. Autor těchto řádků Ovčáčka chápe. Zeman se chtěl tělesně postižených jistě dotknout pozitivně, jen mu to - jako obvykle - nevyšlo. Jestli by se to nedalo vyřešit tím, že už se nebude vůbec k ničemu vyjadřovat, když má takovou smůlu. Maximálně tak k Ovčáčkovi, tomu nějaký ten dotyk leda prospěje. Ovčáčkovi posíláme jednu pěknou ovčáčkovou písničku.

13:28
Když jedete, tak mažte!Lidovky.cz píší, že moderní tramvaje skřípají v zatáčkách tak, že si někteří cestující zacpávají uši. Pražský dopravní podnik se nyní pokouší nepříjemný hluk vymýtit – na koleje v metropoli ve středu poprvé vypustil tramvaj, která na problematická místa vstřikuje speciální směs.Autor těchto řádků je rád, když se v každodenní várce nepříjemných zpráv vždy objeví nějaká příjemná. Jak je vidět, zlaté české ručičky ještě nevymřely, takže jim pustíme jednu pěknou zlatou písničku. 

14:00
Když chcete bránit svobodu, tak se obětujte!!!Novinky.cz píší, že předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes uctil na pražských Olšanských hřbitovech památku Jana Palacha. Nad jeho hrobem řekl, že se stydí za to, do jakého stavu se v České republice dostala svoboda. „Musím říci, že když se podívám, co jsme s tou svobodou udělali, tak se stydím, když tady stojím. Opravdu se stydím, a každý by se měl dnes zamyslet, jakou oběť on přinesl a jak se dneska ke svobodě chováme,“ řekl.Autor těchto řádků musí přiznat, že sám za naši svobodu zatím nic moc neobětoval, maximálně tak svůj čas. Ale třeba ještě neřekl své poslední slovo, uvidíme. Schwarzenbergovi každopádně posíláme jednu pěknou svobodnou písničku.

14:40
Když pohřešujete sondu, tak dejte její fotku do televize!!!Aktuálně.cz píše, že na Marsu vědci objevili deset let pohřešovanou sondu Beagle 2.Autor těchto řádků musí přiznat, že o pohřešované sondě nevěděl, a to se docela snaží sledovat pátrací relace, aby se mohl sám zapojit do pátrání. Znáte to, náhodou někoho uvidíte, jehož fotku jste předtím viděli v televizi, tak zavoláte 158 a oni už si s tím nějak poradí. Je překvapivé, že vědci tuto jednoduchou možnost nevyužili a raději se spolehli na vlastní síly. Egoisti. Vědcům posíláme jednu pěknou pohřešovanou písničku.

15:40
Když chcete jet na cestu kolem světa, nerozcházejte se!!!iDnes.cz píše, že Jordan Axani z Kanady chtěl jet na cestu kolem světa se svou přítelkyní. Ta se s ním ale rozešla a on nechtěl nechat propadnout letenku, která byla na její jméno. Vzal proto cizí dívku stejného jména. Výlet se vydařil, ale pár se z nich během něj nestal.Autor těchto řádků musí přiznat, že ho trochu mrzí, že se také nejmenuje Elizabeth Gallagherová. Mohly to být s Jordanem pěkné tři týdny. A třeba se z nás mohl i stát pár. Škoda. Jordanovi posíláme jednu pěknou jordanovskou písničku. 

16:31
Když nemáte přítele, řekněte to do novin!!!Lidovky.cz píší, že plavkyně Simona Baumrtová patří mezi nejúspěšnější české sportovkyně. Mladá naděje zároveň vyhrála na přelomu roku anketu o nejkrásnější českou sportovkyni. Čtenáři serveru proto slídili, jestli má partnera. „Přítele momentálně bohužel nemám,“ reagovala Baumrtová.No vidíte, co všechno se nedozvíte. Autor těchto řádků tuší, že teď se spustí vlna nabídek, takže příště Baumrtová bude moci zareagovat třeba ve stylu „Přítele momentálně bohužel mám“. Úspěšné plavkyni posíláme jednu pěknou plaveckou písničku.

17:16
Když chcete zdražit internet, tak ho nezdražujte!!!iDnes.cz píše, že Ministerstvo průmyslu a obchodu zvažuje, že zpoplatní využívání wi-fi. Návrh se týká těch, kdo wi-fi používají ke komerčním účelům. Tedy asi 1 300 poskytovatelů internetového připojení přes wi-fi. Statisícům jejich klientů by to zdražilo internet.Jak se říká, za všechno se platí. I za blbost. I za blbost ministerských úředníků. Proto jim posíláme jednu pěknou blbou písničku.

17:49
Dnešní DJ se s vámi loučí……a přeje vám pěkný, byť nejméně zítra zamračený víkend. Na závěr si proto pustíme jednu pěknou zamračenou písničku.Mějte se pěknějhv


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].