Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Respekt DJ

Čtvrtek 21. 7. 2011

Voloďa, uže njet. Je v tom alkohol! (Rusko a pivo) • Autor: Profimedia.cz
Voloďa, uže njet. Je v tom alkohol! (Rusko a pivo) • Autor: Profimedia.cz

07:42
Dnešní DJ vám přeje dobré ráno!Autor těchto řádků dnes není úplně ve formě. Fyzicky. Nejspíš to bude tím zatroleným počasím, tyhle skoky o mínus deset stupňů mu nedělají dobře. Ovšem co se týče jeho DJ ambicí, nehodlá na nich rozhodně nic slevovat! Čili se nemáte čeho bát, pojďme do toho, dnešní den začněme s jednou pěknou úsvitovou písničkou.

08:01
Náckové už nemohou jezdit za Hessem. Leda by se k němu potápěli.Podle Idnes.cz byl v bavorském Wunsiedelu zrušen hrob Rudolfa Hesse. Tělo Hitlerova poskoka bylo exhumováno, nyní bude spáleno a pohřbeno do moře. Cílem je zamezit, aby byl Wunsiedal nadále poutním místem pravicových extremistů.Autor těchto řádků snahu wunsiedelštích chápe, v srpnu se tam vždycky konaly tisíciholohlavé pochody. Navíc s exhumací souhlasili Hessovi potomci, kterým vypršela smlouva na užívání hrobu. Lidem, kteří se nyní chystají za Hessem vydat do moře, posíláme jednu pěknou antináckovskou písničku.

08:19
Cvičenci v Soulu vyvolali zemětřesení. Pojďme v jejich stopách!Jak píše Týden.cz, intenzivní synchronizované cvičení tae-bo vyvolalo v Soulu zemětřesení, při němž se otřásala jedna z výškových budov tak intenzivně, že z ní prchly v panice stovky lidí. Akci má ne svědomí skupina 17 dobrovolníků a desítek novinářů, kteří jí přihlíželi.Autor těchto řádků se dívá z okna na mléčný obzor hlavního města a vůbec nikam se mu nechce. Přiznává, že by potřeboval trochu probudit. Takové zemětřesení by ho jistě probralo, ve zprávě se psalo, že cvičenci hopsali na tuto pěknou energetickou písničku, čili pojďme všichni pěkně společně a s úsměvem, raz, dva, tři, pops, raz dva tři hops, pojďme to tady trošku rozhýbat! 

08:33
Dneska má svátek Jandák. GratulujemeVšem Vítězslavům, kteří dnes slaví svůj svátek, posíláme jednu pěknou vítězslavovskou písničku.

08:54
Déšť už to přehání. Měl by jít konečně spát, nebo na něj dnešní DJ zavolá policii!Novinky.cz hlásí, že vydatný déšť dnes v noci zvedl hladiny řek v Plzeňském, Ústeckém a Libereckém kraji. Říčka Smědá je na třetím stupni a její hladina stále stoupá. Srážky by měly v Čechách ustat během dopoledne, pak se přesunou na Moravu.Autor těchto řádků ten déšť za oknem pozoruje už od včerejšího podvečera a nestačí se mu divit. Když to ve čtyři rozbalil a málem utrhnul okap, chápal, že chce ukázat, co umí. Když pak ale nepřestal a otravuje s tím až doteď, tak to mu tedy přijde jako hodně přenošený fór. Déšť proto žádá, aby přestal, aby se nepřemisťoval na Moravu, ale normálně šel spát, jak to dělá každý slušný déšť po celonočním tahu. Ke spánku mu posíláme jednu pěknou dešťovou písničku.

09:14
O Klause se v Austrálii perou média. No tak! Které z nich si ho nechá?Podle Aktuálně.cz po Václavovi Klausovi, který momentálně obráží Austrálii se svým „antizeleným“ turné, „skočila australská média“.„Žádostí o rozhovor se nashromáždilo kolem dvacítky a stále přibývají. Už dlouho jsme neměli v Austrálii takovou mediální pozornost jako s příjezdem pana prezidenta,“ řekl Aktuálně.cz velvyslanec v Austrálii Hynek Kmoníček.Autor těchto řádků tento zájem Klausovi přeje a doufá, že si kvůli němu své turné prodlouží. Austrálie je velká země, tam se dá debatovat klidně několik týdnů, měsíců, let. Jen by Klause poprosil, aby během rozhovorů neříkal, že je z České republiky, vymýšlet si umí krásně, ať tedy třeba tvrdí, že přijel z Jugoslávie, s tou si nás lidé v zahraničí často pletou, navíc už neexistuje, takže by tahle Klausova lež tentokrát nikomu neublížila a autor těchto řádků by se nemusel za svého prezidenta stydět. Do Austrálie posíláme jednu pěknou klausovskou písničku.

09:34
Dejte si pozor na čivavy. Jsou nebezpečné!Podle informací Idnes.cz zahnala zuřivá čivava dvojici zlodějů, kteří se pokusili o loupež v Los Angeles. Ze záběrů průmyslové kamery vyplývá, že štěkající ratlík maskované muže vyděsil natolik, že raději z obchodu vycouvali.Autor těchto řádků čivavu obdivuje, vytasit se proti brokovnici s dvěma řadami milimetrových zoubků, na to už musí mít člověk, respektive pes, náturu. Do Los Angeles posíláme jednu pěknou čivavovou písničku.

09:42
Ta, ta, ta, ta, ta ČIVAVA! Ta, ta, ta, ta, ta ČIVAVA! Dnešní DJ se všem omlouvá!!!Autor těchto řádků sáhnul po špatné pěkné čivavové písničce, neboť mu teď neustále zní v hlavě, což bohužel nejspíš potká i řadu jeho dnešních vážených čtenářů. Dnešní den sice meteorologicky vypadá, že nebude stát za nic, přesto si ho ale nemusíme ještě víc kazit tím, že si budeme drbat mozek nápěvkem o čivavě. Proto si pustíme jinou pěknou letní písničku, abychom si připomněli, jaké že krásné roční období to vlastně nyní prožíváme.  

10:20
Jména hloupých na všech pouštíchNovinky.cz přinášejí zprávu o nápadu arabského šejka Hamáda bin Hamdána an-Nahajána z Abú Zabí, který si nechal ve svých třiašedesáti letech na vlastním ostrově al-Futaisi vepsat do pouště své jméno. Písmena tvořící slovo Hamad jsou kilometr vysoká a dohromady přes tři kilometry široká, čli jsou vidět i z vesmíru. Vytvořená jsou v podobě kanálu, do nějž moře při přílivu nateče tak, aby v písmenech mohl šejk jezdit jachtou.No. Tak autor těchto řádků si dovede představit, že by jeho jméno mohlo být vyryto třeba do písku na Mácháči, jenže tam by se takhle velká písmena nevešla. A hlavně proč by to dělal? Naposledy podobné věci dělal jako dítě, když kudličkou své iniciály vetkával do smutných těl plačících stromů, jak se o tom pak zpívalo u táboráku. Nemůže si pomoci, ale vidí to tak, že šejk Hamád má nějaký problém, nejspíš se sebevědomím či identitou. Proto mu posíláme jednu pěknou problémovou písničku.

10:55
Jdeme na přistání. Snad se nerozmočímeZatímco se k Zemi blíží poslední fungující raketoplán, Dnešní DJ se jde přesunout do práce, nikoli tedy do Austrálie, kam ho posílá uživatelka Eliška. Doufá, že přistání proběhne hladce, jak raketoplánu tak jeho. Na cestu astronautům i sám sobě posílá jednu pěknou leteckou písničku.

12:00
Atlantis přistál. Vesmír teď patří RusůmPoslední americký raketoplán Atlantis právě přistál na Floridě.Autor těchto řádků při příchodu do práce ještě stihl přes internet zhlédnout závěrečný manévr stroje, přišlo mu, že byl bezpečnější a hladší než lecjaké přistání nízkonákladových leteckých společností. Ani on se nemůže ubránit lehké nostalgii, sny o dobývání vesmíru jsou s koncem raketoplánů zase dále od reality, což ho vlastně zas tak netrápí, ale jako kluk to dost prožíval, proto ta nostalgie. Posledním čtyřem astronautům z raketoplánu proto posíláme jednu pěknou nostalgickou písničku.

12:11
Letos se bude pálit, až se budou nosy červenatPodle Idnes.cz jsou stromy v sadech obsypané švestkami, čili nás letos čeká požehnaná úroda, narozdíl od té loňské mizerné. Majitelé pálenic hlásí, že takovou úrodu ani nepamatují.Autor těchto řádků to pěstitelům i pálitelům přeje, zvlášť na Moravě jistě bude koncem léta veselo. Ale tam je veselo vlastně pořád, úroda, neúroda. Čili na Moravu posíláme jednu pěknou veselou písničku.

12:16
Besser trvá na sloučení dvou oper. Chce mít jen jednu. Chce ušetřitAktuálně.cz píše, že ministr kultury Jiří Besser odmítl výhrady senátorů k propojení Státní opery Praha s národním divadlem. Podle něj je transformace nezbytná z hospodářských i dramaturgických důvodů, zároveň slíbil zachování operního i baletního souboru SOP, byť se baletní soubor má sloučit s baletem Národního divadla.Autor těchto řádků již před časem přiznal, že mu tento záměr nějak nevadí a třeba oproti ministrově nápadu nepostavit se proti bourání historického domu na Václavském náměstí mu přijde jako poměrně logický. Nicméně by byl rád, kdyby se ministr snažil s členy souborů SOP jednat aspoň trochu v rukavičkách, jde o jemné duše, které by mohl jeho razantní boxerský styl vyděsit. Ministrovi proto posíláme na ukázku jednu pěknou vyděšenou písničku. 

12:31
Jsme zase silnější! O čtyři haléře!!!Podle Novinek.cz koruna opět lehce posílila. Během čtvrtečního dopoledne dál lehce zpevnila k oběma hlavním světovým měnám, v porovnání se středečním závěrem si k euru polepšila o čtyři haléře na 24,43 Kč/EUR.Autor těchto řádků přiznává, že ho to těší, protože se konečně chystá na eurodovolenou a každý halíř dobrý, že. Jak procesy zpevňování fungují, to netuší, ale je za ně rád, těm kdo za ně mohou, posíláme jednu pěknou euro písničku.

13:00
Děti by měly mít svého ombudsmana. Bude jím Fejk?Týden.cz píše o plánu vládní zmocněnkyně pro lidská práva Moniky Šimůnkové zřídit úřad dětského ombudsmana. „Je to jedna z mých priorit a pokusím se pro to udělat maximum,“ prohlásila Šimůnková, podle níž by se měl úřad zabývat i individuálními stížnostmi dětí.Autor těchto řádků nechce myšlenku nijak zlehčovat, kontrola nad dodržováním mezinárodních úmluv či prosazování práv dětí do zákonů připravovaných jednotlivými ministerstvy je jistě chvályhodný počin. Nicméně provokují ho ty individuální stížnosti dětí. Co si tak pamatuje, jeho stížnosti byly většinou typu, že chce čokoládu, že se mu doma nelíbí a podobně, což tedy případnému ombudsmanovi nezávidí, že se tím bude muset seriozně zabývat. Každopádně doufá, že dětský ombudsman nebude tak ošklivý pán, jakým se ukázal drážní ombudsman Fejk, to by pak individuální stížnosti psal i autor těchto řádků. Otázkou samozřejmě je, kam, nejspíš na lampárnu. Zájemcům o úřad posíláme jednu pěknou dětskou písničku.

13:30
Kuřte. Pomůžete tím našemu zdravotnictví!Minisr zdravotnictví Leoš Heger podle Idnes.cz přišel s plánem výrazně zdražit cigarety. Jedna krabička by stála až sto korun a vybrané peníze by zalepily díru po škrtech a úsporných opatřeních v resortu.Autor těchto řádků přiznává, že kouří, čili je rád, že svým zlozvykem konečně podpoří dobrou věc. Upřímně. Panu Hegerovi posíláme jednu pěknou kuřáckou písničku.

13:52
Al-Kaida točí film pro děti. Co na to ombudsman?Podle Aktuálně.cz natáčí jemenští džihádisté animovaný snímek „Al-Kaida na Arabském poloostrově“, který má být „náboženskou snahou o vzdělání našich synů a mládeže obecně o tom, jak žít uctivý život ve stínu šaríi.“ Diváci se v něm i dozvědí, „kdo zradil Proroka Mohameda a proč jsou arabští vládci agenty Západu“.Autor těchto řádků je zaujat především vymezením „synů a mládeže obecně“. Chápe to tak, že mládeží obecně jsou zde míněny dívky. To není od džihádistů hezké. Ale co by od nich taky člověk čekal. A to si arabské dívky ani nemohou stěžovat dětskému ombudsmanovi. Džihádistům posíláme jednu pěknou dívčí písničku.

15:06
Jak je důležité nemíti Filipa. Vojtěcha FilipaPodle Novinek.cz považuje šéf KSČM Vojtěch Filip vládní plán pozastavit činnost jeho strany za „důkaz strachu kabinetu z opozice.“ Prohlásil to na dnešní tiskovce ve Sněmovně.Autor těchto řádků je překvapen. Ministr vnitra Jan Kubice totiž nebyl Nečasem pověřen, aby vypracoval návrh na pozastavení činnosti opozice, ale KSČM. Myslí si Filip, že jsou komunisti v zemi jedinou opozicí? Autor těchto řádků zároveň míní, že měla být KSČM zakázaná už dávno, což je pochopitelně pobitevněgenerálovské mudrování. Na druhou stranu by mu upřímně nevadilo, kdyby byla zakázaná teď. Stejně jako by mu nevadilo, kdyby byla zakázaná Nacistická strana Čech a Moravy (spíš by tedy pravděpodobně šlo o Nacistickou stranu Protektorátu Čechy a Morava), kdyby taková existovala. Filipovi posíláme jednu pěknou zakázanou písničku

15:27
Rusové uznali, že je pivo alkohol. Srabové!Ruský prezident Dmitrij Medveděv podepsal zákon, který pivo klasifikuje jako alkohol. Rusové dosud nápoje obsahující méně než deset procent alkoholu považovali za potraviny.Autor těchto řádků si vždycky myslel, že pivo alkohol není. Dokonce tak přistupuje i k vínu, které pije jako vodu. Netušil ale, že podobný názor zastávalo léta celé Rusko, díky čemuž se mohlo pivo pít i o školních přestávkách. Zvláštní země, tohle Rusko. Jeho obyvatelům posíláme jednu pěknou alkoholickou písničku.

15:36
Gott je obětí třídního boje. Kterou třídu ale zastupuje?Karel Gott v dnešním magazínu DNES prohlásil, že rozhodnutí Radiožurnálu nezařazovat do vysílání ohrané interprety, včetně jeho samého, považuje za třídní boj.Autor těchto řádků chápe, že když je člověk na vrcholu, těžko se mu z něj odchází. Gott to měl se ctí udělat už dávno a nemusel pak plácat nesmysly. Zvlášť když to byl zrovna on, který dlouhé dekády pomáhal udržovat u moci stranu, která si právě třídní boj vetknula do svého štítu. Gottovi posíláme jednu pěknou třídní písničku. 

15:53
Polovina stánkařů na Colours podváděla. To není hezkéAktuálně.cz píše, že pracovníci České obchodní inspekce odhalili v polovině zkontrolovaných stánků na hudebním festivalu Colours of Ostrava nějaké problémy.Aby autor těchto řádků ostravským stánkařům nekřivdil, ČOI kontrolovala jen 17 stánků, z toho osm podvádělo. O zbývajících nevíme. Každopádně při loňské návštěvě festivalu autor těchto řádků zjistil, že je festival právě především o stáncích, a pak až o hudbě, alespoň tak mu to přišlo, když kolem nekonečných řad stánkařů přebíhal mezi jednotlivými hudebními scénami. Proto tam letos ani nejel. Podvodníkům posíláme jednu pěknou stánkařskou písničku.

17:03
U Číny je ropná skvrna. Praha by se do ní vešla osmkrátVýchodní pobřeží Číny ohrožuje ropná skrvna osmkrát větší než Praha. Ropa unikla opakovaně z největšího čínského ropného pole mimo pevninu Pcheng-laj v Pochajském zálivu. První úniky od plošin B a C se udály už v červnu, další minulý týden. Úřady o katastrofě doteď mlčely.Autor těchto řádků chápe, že takováhle věc se úřadům nechce přiznávat. A představuje si tu obrovskou plochu. Fujtajbl. Je zvědavý, co s tím bude Čína dělat. Co s tím budeme dělat. Obává se odpovědi. Číňanům posíláme jednu pěknou ropnou písničku.

17:09
Dnešní DJ nemá s Gottem problém. Jen ho nechce poslouchatAutor těchto řádků byl uživatelem rákosníček nařčen, že mele blbosti. To je pochopitelně možné, autor těchto řádků si toho na sobě už několikrát všiml. Nicméně nechtěl říci, že je „naprosto v pořádku, že veřejnoprávní stanice vydala zákaz“, aby se hrál Gott. Ona ho totiž ani nevydala. Jen prostě místo jeho písní, které její posluchači označili za ohrané, hraje něco jiného. Podle autora těchto řádků bohužel neméně ohraného. Neposlouchá ani Gotta, ani jeho radiožurnálové nástupce, neposlouchá totiž Radiožurnál vůbec. Poslouchá Vltavu, Radio 1 a internetová rádia, kdyby to rákosníčka zajímalo. Rákosníčkovi posíláme na usmířenou jednu pěknou přátelskou písničku z doby, kdy rádia Karla hrála od rána do večera. Příjemný poslech.

17:25
Řekové mohou dluhy zaplatit za třicet let. Jen aby na to měliZástupci evropských finančních ústavů se dnes v Bruselu dohodli, že se splatnost řeckých dluhopisů prodlouží až na třicet let. Banky tak na záchranu Řecka přispějí 17 miliardami eur.Sedmnáct miliard eur je podle autora těchto řádků hodně. To je zhruba 415 miliard korun. Kdyby tolik dlužil, taky by potřeboval na splacení aspoň 30 let. Minimálně. Ale když si to tak teď počítá, asi ještě o kus víc. Tak o pár týdnů. Řekům posíláme jednu pěknou letitou písničku. 

17:43
Dnešní DJ se s vámi loučí……a přeje nám všem, aby se léto umoudřilo a začalo být zase létem. Zítra s vámi jako DJ stráví Jindra Šídlo, proto se s vámi autor těchto řádků rozloučí jednou pěknou šídlovou písničkou.Mějte se pěknějhv

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].