studenti
Autor: Milan Jaroš

Život naší společnosti začínají významně ovlivňovat falešné zprávy, dezinformace a různé konspirační teorie, a jak se ukazuje v zahraničí, mají dokonce sílu ovlivňovat průběh voleb. Redakce týdeníku Respekt považuje tento fenomén za vážný problém, který se nevyplatí podceňovat. Pravdivé informace a důvěra veřejnosti v jejich relevantní zdroje jsou klíčovým předpokladem demokratického směřování společnosti.

obal dezinformace-1
Rozhodli jsme se proto tématu dezinformací věnovat speciální vydání. Věříme, že zvětší nejen porozumění tomuto fenoménu, ale zvýší také obecnou mediální vzdělanost a schopnost dezinformacím čelit. A protože si myslíme, že obzvlášť zranitelnou skupinou lidí jsou studenti, jejichž porozumění světu se teprve vytváří, máme velký zájem, aby se k nim náš speciál dostal a pomohl jim orientovat se v nepřehledné mediální realitě dneška.

Reklama
Reklama

Na našem e-shopu jsme proto otevřeli možnost zakoupit Dezinformace vybrané výchovné organizaci. Budeme moc rádi, když se do této činnosti zapojíte. Vyberte školu či organizaci, které ho chcete poslat. Pokud nevíte, v tabulce níže je seznam organizací, které projevily o speciál zájem. Případně do poznámky v objednávce napište, že výběr necháte na nás a my vybereme z další řady organizací, které se nám hlásí na e-mail či osobně na debatách.

Spolu s časopisem pošleme do školy průvodní dopis a nabídku uspořádání semináře s redaktory Respektu. Znáte-li školy a učitele, které tato oblast zajímá, dejte jim prosím o speciálu a této možnosti vědět. V případě dalších dotazů nám pište na info@respektstore.cz.

Seznam organizací, které mají zájem o speciál. Kupte jim ho…

Přihlašovací formulář pro školy a další organizace

Jste výchovná organizace (škola, skautský institut, oddíl apod.) a máte zájem speciál využít při mediální výchově dětí?

Vyplňte formulář a zařadíme vás na seznam. Naši čtenáři vám pak budou moci adresně speciál Dezinformace koupit. My vám ho bez dalších nákladů zašleme na uvedenou adresu.

Prohlédněte si obsah speciálu Dezinformace

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte