Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Redakce

Věnujte školám speciál o dezinformacích

Pomozte nám dostat speciál o fenoménu dezinformací, konspirací a propagandě do výchovných organizací.

Autor: Milan Jaroš
Autor: Milan Jaroš

Život naší společnosti začínají významně ovlivňovat falešné zprávy, dezinformace a různé konspirační teorie, a jak se ukazuje v zahraničí, mají dokonce sílu ovlivňovat průběh voleb. Redakce týdeníku Respekt považuje tento fenomén za vážný problém, který se nevyplatí podceňovat. Pravdivé informace a důvěra veřejnosti v jejich relevantní zdroje jsou klíčovým předpokladem demokratického směřování společnosti.

Rozhodli jsme se proto tématu dezinformací věnovat

speciální vydání

. Věříme, že zvětší nejen porozumění tomuto fenoménu, ale zvýší také obecnou mediální vzdělanost a schopnost dezinformacím čelit. A protože si myslíme, že obzvlášť zranitelnou skupinou lidí jsou studenti, jejichž porozumění světu se teprve vytváří, máme velký zájem, aby se k nim náš speciál dostal a pomohl jim orientovat se v nepřehledné mediální realitě dneška.

Na našem e-shopu jsme proto otevřeli možnost zakoupit Dezinformace vybrané výchovné organizaci. Budeme moc rádi, když se do této činnosti zapojíte. Vyberte školu či organizaci, které ho chcete poslat. Pokud nevíte, v tabulce níže je seznam organizací, které projevily o speciál zájem. Případně do poznámky v objednávce napište, že výběr necháte na nás a my vybereme z další řady organizací, které se nám hlásí na e-mail či osobně na debatách.

Spolu s časopisem pošleme do školy průvodní dopis a nabídku uspořádání semináře s redaktory Respektu. Znáte-li školy a učitele, které tato oblast zajímá, dejte jim prosím o speciálu a této možnosti vědět. V případě dalších dotazů nám pište na [email protected].

Kupte speciál škole či jiné organizaci

Seznam organizací, které mají zájem o speciál. Kupte jim ho…

Přihlašovací formulář pro školy a další organizace

Jste výchovná organizace (škola, skautský institut, oddíl apod.) a máte zájem speciál využít při mediální výchově dětí?

Vyplňte formulář a zařadíme vás na seznam. Naši čtenáři vám pak budou moci adresně speciál Dezinformace koupit. My vám ho bez dalších nákladů zašleme na uvedenou adresu.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].