Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Projekty

Soutěž Nadějná politička do 35 let

Výsledky nultého ročníku soutěže Nadějná politička do 35 let byly slavnostně vyhlášeny ve čtvrtek 23. října 2008.

Výsledky nultého ročníku soutěže Nadějná politička do 35 let byly slavnostně vyhlášeny ve čtvrtek 23. října 2008 spolu s výsledky soutěže Strana otevřená ženám.

Protože porota se nakonec neshodla na jediné nejlepší mladé političce, vítězkami se staly hned tři ženy: Kateřina Klasnová, zastupitelka Prahy 1; komunální zastupitelka ve Šternberku Monika Mackoviková a vyškovská zastupitelka Lenka Obořilová.

Česko bude nadějnou mladou političku hledat vůbec poprvé. Motivace k vyhlášení naznačuje ředitelka Fóra 50 %Lenka Bennerová:„Politiku vnímá řada lidí jako něco špinavého a angažovat se v politice je pro většinu z nich - včetně žen - neatraktivní. Chtěli jsme proto upozornit na pozitivní příklady žen, které jsou politicky aktivní a za kterými stojí nějaká práce. V souvislosti s volbami do krajů jsme se rozhodli zaměřit na místní a regionální úroveň.“

Dalším důležitým rozměrem soutěže je mimo jiné i podpora mladých politických talentek a prezentace vzorů pro ženy, které by se chtěly podílet na správě věcí veřejných. „Rádi bychom touto soutěží ocenili práci mladých političek, které jsou často v nezáviděníhodné situaci - svůj čas věnují, často dobrovolnicky, politické práci, ale zároveň si budují profesní kariéru a mají rodiny, a zkombinovat tohle všechno je bez vnitrostranické podpory hrozně obtížné,“ dodává Eva M. Hejzlarová, koordinátorka soutěže. „Jsme zvědavé, jaké osobnosti se nám ze soutěže vyloupnou - v médiích se totiž objevuje jen malá a dosti neměnná skupina političek, setkání s novými osobnostmi bude hodně zajímavé.“

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte