Vládní krize skončila minulý týden odchodem tří vzbouřenců ODS ze sněmovny. Jeden z nich – Marek Šnajdr – prohlašuje, že bude dále pokračovat v práci předsedy správní rady VZP.

Jenže je jasné, že se pod ním křeslo minimálně zatřese. Heger totiž chystá navrhnout změny v obsazení správní rady. „Správní rada výraznější obměnu potřebuje,“ říká ministr. Zda by měl odejít konkrétně Šnajdr, případně také ředitel pojišťovny Pavel Horák, Heger nechal bez komentáře. 


Jenže jeho stranický kolega a šéf poslaneckého klubu TOP09 a Starostové Petr Gazdík to říká jasně: „Během následujících několika týdnů ministr navrhne odvolání Šnajdra i Horáka.“

O odvolání obou rozhoduje správní rada, kde sedí dvacet členů volených sněmovnou a deset vyslaných vládou.

Ve vládní „sekci“ jsou už od jara tři místa neobsazená – ministr Heger sice kandidáty vybrané měl, nicméně jejich projednání na vládě odkládal premiér Petr Nečas, a to prý z obavy o osud vlády.

Doplnění správní rady by mohlo posílit postavení ministra zdravotnictví, který už je několik měsíců v otevřeném ostrém sporu s Šnajdrem i Horákem. V minulosti se o odvolání obou mužů z VZP několikrát mluvilo, nikdy se pro něj nenašel dostatek hlasů. 

VÍCE K TÉMATU: Krváceli bychom zbytečně

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Silvie Lauder

vedoucí rubriky, Fokus

Silvie Lauder
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1663

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte