0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Na rovinu12. 11. 20122 minuty

Heger navrhne odvolání Šnajdra a Horáka z VZP

Ve Všeobecné zdravotní pojišťovně se chystají velké změny - alespoň by je rád prosadil ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP09).

Vládní krize skončila minulý týden odchodem tří vzbouřenců ODS ze sněmovny. Jeden z nich – Marek Šnajdr – prohlašuje, že bude dále pokračovat v práci předsedy správní rady VZP.

Jenže je jasné, že se pod ním křeslo minimálně zatřese. Heger totiž chystá navrhnout změny v obsazení správní rady. „Správní rada výraznější obměnu potřebuje,“ říká ministr. Zda by měl odejít konkrétně Šnajdr, případně také ředitel pojišťovny Pavel Horák, Heger nechal bez komentáře. 

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Jenže jeho stranický kolega a šéf poslaneckého klubu TOP09 a Starostové Petr Gazdík to říká jasně: „Během následujících několika týdnů ministr navrhne odvolání Šnajdra i Horáka.“

O odvolání obou rozhoduje správní rada, kde sedí dvacet členů volených sněmovnou a deset vyslaných vládou.

Ve vládní „sekci“ jsou už od jara tři místa neobsazená – ministr Heger sice kandidáty vybrané měl, nicméně jejich projednání na vládě odkládal premiér Petr Nečas, a to prý z obavy o osud vlády.

Doplnění správní rady by mohlo posílit postavení ministra zdravotnictví, který už je několik měsíců v otevřeném ostrém sporu s Šnajdrem i Horákem. V minulosti se o odvolání obou mužů z VZP několikrát mluvilo, nikdy se pro něj nenašel dostatek hlasů. 

VÍCE K TÉMATU: Krváceli bychom zbytečně


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].