Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Korupce

Jak Standa ke štěstí přišel

gross
Jak Standa ke štěstí přišel • Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer


Rok 2005 nezačal pro premiéra Stanislava Grosse zrovna šťastně. Nebyl schopen doložit, kde vzal na koupi svého bytu. Verze o původu peněz se rychle měnily, nakonec měl část poskytnout Grossův nemajetný invalidní strýc František Vik, který se sám zadlužil, směnku nakonec odkoupil a obratem spálil Michal Simkanič, takže původ nelze dokázat. Gross byl také kritizován pro reorganizaci policie a její podřízení politikům. Grossova manželka navíc rozjela mnohamilionový byznys s Libuší Barkovou – majitelkou domu, kde je nevěstinec.

V dubnu 2005 Gross rezignoval. S doktorátem z plzeňských práv si založil advokátní kancelář, koupil byt na Floridě a další nemovitosti, ale především zbohatl nákupem akcií dnes již zkrachovalé firmy Moravia Energo, které brzy prodal se ziskem kolem 90 milionů korun. Policie vyšetřování prodeje akcií odložila, řadou podezření se nezabývala, spolu se švýcarskou policií ale Grosse vyšetřuje kvůli tokům 170milionové provize z privatizace Mostecké uhelné.

„Snažím se najít místo v normálním životě tak, abych dělal práci, která mě baví, a zároveň vydělal dostatek peněz,“ vysvětluje Gross své podnikání. (iDNES.cz, 3. 10. 2007)

Zveřejňování majetkových poměrů relevantních zástupců veřejného sektoru je preventivní opatření zamezující vzniku korupce.

Grossovi
Grossovi • Autor: ISIFA, ML-photo, Michaela Feuereislová
foto: ISIFA, ML-photo, Michaela Feuereislová

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte