Poker o Slovensko
Nejsme si úplně jistí, jaké má Fico karty. Nevíme, jestli tak trochu neblafuje, aby nás dostal ze hry. Ani on přesně neví, jaké karty máme my
Základní scénář roku 2025 byl jednoduchý. Robert Fico a jeho gang se pokoušeli zlomit občanské společnosti vaz. My jsme kladli odpor. Na náměstích. V médiích. V kultuře. U soudů. Tisíce malých i velkých činů.
Byli jsme v našem odporu úspěšní? Dosáhli jsme něčeho?
Možná máte pocit, že ne. Konečně Fico a spol. jsou stále u moci. Chovají se arogantně, jako by jim země patřila. A čas od času dosáhnou důležitých vítězství. Těsně před Vánoci se jim například podařilo prosadit novelu trestní legislativy. Tak ostudnou, že i generální prokurátor Maroš „363“ Žilinka v důsledku ní podal podnět k Ústavnímu soudu.

V tomto textu bych rád navrhl změnu optiky, jíž se na protesty na náměstích a na další formy občanského vzdoru díváme. Může nám při tom pomoci – ať to zní jakkoli paradoxně – karetní hra poker.
Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.
Online přístup ke všem článkům a archivu










