Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Slovensko před volbami

Když se politici perou

Bitka mezi Matovičem a Kaliňákem slovenské demokracii nepomůže

Autor: Facebook.com
Autor: Facebook.com

Bývalý slovenský premiér Igor Matovič si zřejmě myslí, že našel poklad. Zemí se prostřednictví sítí masově šíří video, kde se pere s bývalým ministrem vnitra za Smer Robertem Kaliňákem a dalšími členy strany.

V kampani se Matovičovi nedaří, potřeboval něco, co by připomnělo jeho akci před minulými volbami, kdy vyrazil na jih Francie a na dům bývalého ministra financí dal cedulku: Majetek Slovenské republiky. I tehdy video všichni sdíleli a preference jeho strany OĽaNO šly strmě nahoru. Dnešní video je ale jiné.

Nejdříve vysvětlení, proč se dva politici poprali. Robert Fico a jeho nejbližší měli venku tiskovou konferenci, kterou Matovič přerušil. Ze svého auta, na kterém měl reproduktory, opakovaně kritizoval Smer a Fica. Byl tak hlasitý, že šéf Smeru nemohl pokračovat a Kaliňák ho šel s dalšími umlčet.

Otevřeli dveře auta, chtěli mu vzít mikrofon a klíče, sápali se po něm, v jednu chvíli Matovič Kaliňáka kopne, jiný Ficův člověk naopak zasadí dva údery do tvá

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].