Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře, Politika

Způsob lásky Daniela Landy

"Byla to obrana preventivního charakteru."

Mě nikdo do p.... posílat nebude... • Autor: HN
Mě nikdo do p.... posílat nebude... • Autor: HN

Do článku o Danielu Landovi se ta příhoda vešla jen v krátkosti, možná by bylo dobré ji doříct. I proto, že historku o napadených nočních chodcích převzal bulvár a Landa ji komentuje tak, že se jen bránil, když vylezl o jedné listopadové víkendové noci ze svého porsche a vytáhl nůž na kolemjdoucí. Tedy poté, co jednoho z nich skopl na zem tak, že má ten pán dosud na noze jelito a pokulhává. (Trestní zákoník tomu roztomile říká výtržnictví.)

I při přípravě článku do Respektu Daniel Landa říkal, že se jen bránil a že ti lidé vstoupili do dráhy jeho auta. Líčil to velmi ochotně, dokonce se jal příhodu rekonstruovat, vytáhl nůž a začal kolem redaktorky hopkat poskoky boxerů v ringu.

Tady taky jedna rekonstrukce – rozhovoru, který následoval, když dohopkal a nůž zase sklidil do kapsy.

Proč vůbec nosíte v kapse tu kudlu?

Často potřebuju něco přeřezat. A taky na obranu. I tohle byla obranná akce.

Jak to mohla být obrana, když vy jste byl bezpečně zamčený v autě, z něhož jste dobrovolně vylezl a sejmul toho pána?

Byla to obrana preventivního charakteru.

A proti čemu jste se preventivně bránil?

Mě nikdo do prdele posílat nebude, na Vyšehradě jsme zvyklí míru a lásce.

Tomu se neříká obrana, ale útok, když vylezete z auta s kudlou a srazíte člověka k zemi.

Z auta mne vyzvala negativní energie těch lidí.

Takže takto se to má s tou obranou. Jen připomeňme, že do oněch míst poslali pana Landu lidé, kteří se vraceli v půl druhé v noci z oslavy narozenin v hospodě poblíž jeho domu. Cítili se být obtěžováni, když po nich prý urputně přes okýnko auta žádal odpověď na otázku, zda v sobě mají mír. A tu lásku, samozřejmě.

Možná ty magické runy a čtverky a podobné náckovské odkazy u Landy není nutno přeceňovat, i když i tyhle náznaky jsou odpudivé a bezcitné. On přece ví, nač zašifrovaně odkazuje, a ví i to, že tím přitahuje čistokrevné blby. Tady například jeden z komentářů na jeho Facebooku: „Že ta kudla byla málo, měl ty lidi na Vyšehradě rovnou provrtat pětačtyřicítkou.“ Napsal chlápek, co se s nějakými šiframi nemaže, na profilové fotce má rovnou hákový kříž. No. Snad těch rolničkářů nebude moc.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].