Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek
Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek • Autor: ČTK

Mandátový a imunitní výbor poslanecké sněmovny zřejmě zapomněl otevřít okna a v přidušeném stavu odhlasoval, že Miroslav Kalousek se má omluvit poslanci KSČM Zdeňku Ondráčkovi za to, že jej označil za „komunistického fízla“. Jinak si rozhodnutí výboru nelze vysvětlit. Ondráček je bývalý člen Sboru národní bezpečnosti a zasahoval během Palachova týdne v roce 1989. Komu jinému už bychom tu měli říkat komunistický fízl?


„Označení fízl se obecně používá pro označení udavače, pracovníka nebo spolupracovníka Státní bezpečnosti. To, že jsem sloužil před rokem 1989 ve Sboru národní bezpečnosti, u Veřejné bezpečnosti, nelze paušalizovat na to, aby mě takto urážel, protože nás poslanců, kteří sloužili v podobném pracovním postavení před rokem 89, je tady několik,“ řekl Ondráček před novináři. 

Šéf poslanců TOP 09 Kalousek neřekl nic, co by nebyla pravda. Ondráček je komunista a byl fízl. Pomáhal tlouct a zatýkat lidi, kteří šli projevit svobodný názor. Pokud by se Kalousek musel omluvit, měli bychom poté po Kalouskovi požadovat omluvu za to, že vzal svá slova zpět. Naštěstí se zdá, že se k tomu nechystá.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2178

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte