0:00
0:00
5. 3. 20092 minuty

Chytré telefony a pomalí uživatelé

Nutnost každý den docházet do kanceláře k telefonu, počítači a třeba faxu definitivně padla. Dnes už jde psát články, dělat obchody nebo svolávat demonstrace z jakékoliv kavárny kdekoliv. A to díky kouzelné krabičce, která v sobě skrývá mail, telefon, internetový vyhledávač i přehrávač hudby a videí; a vejde se do dlaně jedné ruky.

Autor: Respekt

Jsou výkonné, všestranně využitelné a navíc ještě sexy. Přístroje jako Black Berry,iPhone a nyní i jejich lacinější bratříček Google Phone zaplavily svět a dávají svým majitelům do rukou netušené možnosti. Jak se v Respektu psalo, jsou to právě chytré telefony, které moderního člověka osvobozují od snad poslední stereotypní otročiny, která ho nepříjemně svazovala.

Nutnost každý den docházet do kanceláře k telefonu, počítači a třeba faxu definitivně padla. Dnes už jde psát články, dělat obchody nebo svolávat demonstrace z jakékoliv kavárny kdekoliv. A to díky kouzelné krabičce, která v sobě skrývá mail, telefon, internetový vyhledávač i přehrávač hudby a videí; a vejde se do dlaně jedné ruky.

↓ INZERCE

Je to báječné, ale má to háček. Návody na použití chytrých přístrojů mívají přes 200 stran. Což je pro člověka, který chtěl efektivně komunikovat, docela nepříjemné překvapení. A ani po osvojení si základních dovedností k ovládání přístroje (stvořeného proto, aby člověku usnadnil život) komplikace nekončí.

Je chyba se domnívat, že když suverénně ovládám jednoduchý mobil, tak ovládání chytrého telefonu bude jen o maličko složitější. Bude mnohem, mnohem složitější. Věda už dávno odhalila, že s narůstajícím množstvím možností prudce stoupá námaha spojená s jejich využíváním.

Jak říká jeden kolega z redakce, když se ho ptáme, co o svém nově zakoupeném chytrém telefonu soudí: „Sakra, to jsem si měl radši pořídit další dítě. Právě jsem prošvihl tři důležité hovory. Zeptejte se mě za týden.“


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].