Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Agenda

Kupuje Babiš Primu?

Po vydavatelství Mafra a rádiu Impuls má ministr financí údajně v hledáčku i jednu ze zdejších televizí

Škoda, že článek vyznívá, jako by za všechno mohl Andrej Babiš • Autor: Milan Jaroš
Škoda, že článek vyznívá, jako by za všechno mohl Andrej Babiš • Autor: Milan Jaroš

Již delší dobu se objevují spekulace, že ministr financí, vicepremiér vlády a předseda hnutí ANO Andrej Babiš chce rozšířit svůj vliv v médiích. Po vydavatelství Mafra (MF DNES a Lidové noviny) a rádiu Impuls má údajně v hledáčku i jednu ze zdejších televizí, konkrétně FTV Prima. Svobodné fórum v pátek napsalo, že si ministr financí dokonce již „pojistil nákup“.

Kdyby to tak skutečně bylo, znamenalo by to značné rozšíření Babišova vlivu v médiích. Což by byl zároveň další problém vzhledem k jeho politickým a podnikatelským aktivitám. Sám Babiš nicméně rezolutně odmítá, že by měl o Primu zájem. „Nesmysl,“ napsal Respektu ze své služební cesty po USA na otázku, zda kupuje podíl v televizi, nebo televizi celou.

„Naší politikou je nikdy nekomentovat podobné spekulace,“ říká pak k odprodeji Nils Gjerstadt, mluvčí švédské mediální společnosti MTG, která vlastní padesátiprocentní podíl v televizi a od níž by Babiš mohl případně nakupovat. Další díl televize vlastní podnikatel Ivan Zach.

Spekulace prý mimo jiné vycházejí i z toho, že Prima má nového obchodního ředitele, jenž dříve pracoval v Kosteleckých uzeninách patřících Babišovi. Faktem je, že před tím, než Babiš v minulosti koupil jiná média, rovněž tvrdil, že nic kupovat nehodlá. Jeho aktuální vyjádření je proto nutné brát s jistou rezervou.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].