Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Edice

Pavel Reisenauer - 209 kreseb a 33 obrazů

V pondělí 28. 4. vyšla spolu s časopisem Respekt kniha Pavla Reisenauera 209 kreseb a 33 obrazů s doprovodnými texty bývalého dlouholetého redaktora Respektu Zbyňka Petráčka. Knihu si můžete zakoupit již nyní na knihy.respekt.cz.

V pondělí 28. dubna 2008 vyšel další titul z Respekt Edice – kniha obrázků kreslíře Respekt Pavla Reisenauera: 209 kreseb a 33 obrazů. Texty je doprovodil bývalý redaktor Respektu Zbyněk Petráček. Kniha bude přiložena k časopisu RESPEKT 18/08 za 250,– Kč a v prodeji bude až do 11. května. Seznam prodejních míst naleznete níže.

Knihu je možné si objednat také na knihy.respekt.cz za stejnou cenu, od června bude k dostání v knihkupectvích za 300,– Kč.

To první, co bývá vidět z Respektu na novinovém stánku, je vždy titulní kresba Pavla Reisenauera. Někoho přitáhne, dalšího pobaví a rozveselí, jiného rozčílí, ale prakticky nikoho nenechá lhostejným. Právě těmto lidem je určena i nyní vydaná kniha. Ukazuje průřez Reisenauerovou tvorbou publikovanou v Respektu a v příloze Orientace Lidových novin a také jeho obrazy, které si maluje sám pro sebe – na rozdíl od své práce pro tištěná média tu nepoužívá počítač, ale barvy, štětec a karton.

Kniha představuje výběr z kreseb a obrazů posledních zhruba šesti let. Pravidelní čtenáři Respektu vědí, že Reisenauerovy ilustrace bývají provázány s obsahem článků, ke kterým se vztahují. Chtějí-li si kresby plně vychutnat, je jim známo, že ve výtvarné i textové složce musí hledat spojující prvky, nacházet vysvětlení, jinotaje i autorovy fantazie. Tato kniha články neobsahuje, zato jsou Reisenauerovy kresby doprovázeny krátkými texty, které mají některé souvislosti objasnit, či alespoň naznačit.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].