sobota 3. 9. 2016

Denní menu

Komentovaný výběr toho nejzajímavějšího ze světových médií od pondělí do soboty.

Z imigrace učinil ústřední téma svojí prezidentské kampaně. Přistěhovalci nám berou práci a také nám berou peníze, nechal se několikrát slyšet Donald Trump. Sliboval výstavbu velké zdi podél mexické hranice a v jednu chvíli žádal zakázat muslimům vstup do Spojených států. Na jednom z nedávných meetingu tvrdil, že si došlápne na všechny, kdo překročí délku pobytu, jakou jim určila víza, a prohlásil, že pokud nelegální přistěhovalec získá práci v neprospěch Američana, půjde o porušení práv amerického občana.

Pokud jde o cizince pracující načerno, Donald Trump má jasný názor. Bohužel jeho vlastní modelingová agentura Trump Model Management z této praxe vždy zhusta profitovala. Precizní text Jamese Westa na serveru Mother Jones přináší příběhy čtyř bývalých „Trumpových“ modelek - cizinek, které pracovaly pro jeho agenturu bez pracovních víz.

Reklama
Reklama

Všechny přijely do New Yorku se snem o velkém světě modelingu, po čase ale všechny žily v permanentním strachu, že budou odhaleny úřady. Agentura sama navíc své dívky instruovala, aby úředníkům lhaly, nemluvily o tom, že budou ve Spojených státech pracovat, a tvrdily, že přijely pouze na schůzky.

„Upřímně je to ta nejvíc křivácká agentura, s jakou jsem kdy spolupracovala,“ říká jedna z dotázaných modelek, Kanaďanka Rachel Blais, jejíž fotografie se objevovaly v časopisech jako Vogue, Elle nebo Harpers Bazaar, a dodává: „A to jsem dělala s různými.“

Inzerce
Sledujte Denní menu na Twitteru
@dennimenu

Přihlaste se k newsletteru a žádné Denní menu vám už neunikne

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Atheleisure oblečení není pro tebe. Tvrdí to alespoň Julianne Escobedo Shepherd na serveru Jezebel a má pro to velmi dobré důvody. Jde o oblečení, které působí, jako byste právě vyběhli z fitka, a ke spatření je dnes takřka na každé hollywoodské celebritě, která si vyrazí ven.  Název oblečení propojujícího sportovní a volnočasový styl vznikl spojením slov athletic a leisure.

.„Člověk, který si může dovolit cvičit tři hodiny denně, má rozvrh, který se – pokud správně hádám – nepodobá tomu tvému,“ píše Shepherd. „Možná, že ta osoba nemá normální práci, nebo možná proto, že cvičení je její práce. Osoba s takovým programem je nejspíš celebrita a to ty nejsi. Kultura cvičení je neodmyslitelně svázaná s prostředím celebrit a bohatstvím. Je to okouzlující mlhavý luxus, jaký si může dovolit pouze určitá skupina lidí. Jsou fit díky možnosti zahálet.“

Reklama
Reklama

Skutečnost je taková, že za tímto novým trendem se skrývá celý ekonomický segment, který proniká i do současné popkultury. Nejnovější videoklipy Kanye Westa nebo Ariany Grande a Nicki Minaj se jen hemží rekvizitami z fitness klubů. K tomu drtivá většina módních kolekcí, které dnes celebrity vytvářejí, přímo vychází ze cvičebních, sportovních či baletních úborů. Vše se tu prodává jako luxusní životní styl, jehož naplnění si rozhodně nemohou dopřát ti, kdo mají sedavé zaměstnání na plný úvazek.

https://www.youtube.com/watch?v=ylT16QB6Uig