Dýchá za český průmysl. I za ten automobilový. Ministr životního prostředí Pavel Drobil údajně nařídil, že film Martina Marečka Auto*Mat nesmí získat na festivalu Ekofilm žádnou z cen.

Tvrdí to alespoň architekt Vlado Milunić. Ten je pravidelným členem poroty populárního festivalu, který se po celý nadcházející týden bude konat v Českých Budějovicích, Třeboni a Českém Krumlově. Deníku Referendum včera potvrdil, že mezinárodní sbor osobností vybírající nejlepší film s ekologickou tematikou, dostal od ministra Drobila befel, že Marečkův film o sdružení, prosazujícím cyklistickou dopravu v Praze, musí při svém rozhodování pominout. Pokud se divíte, co má Drobil společného s Ekofilmem, je to prosté. Jeho ministerstvo prestižní přehlídku pořádá.

Poslední cyklojízda Prahou, pořádaná sdružením Auto*Mat. Že by opravdu poslední? / Foto: Pavel…
Poslední cyklojízda Prahou, pořádaná sdružením Auto*Mat. Že by opravdu poslední? / Foto: Pavel Vondra • Autor: Pavel Vondra
Deník Referendum získal vyjádření dalšího poroty Michaela Havase, který popírá, že by se něco takového stalo, a za absurdní označil v sms obvinění sám Pavel Drobil. Pokoušel jsem se aktuálně zjistit, jakou podobu onen vzkaz porotě měl, přímo u zdroje. Bohužel Vlado Milunić má v době psaní této glosy hlasovou schránku. Vypadá to tedy na klasické tvrzení proti tvrzení.

Nabízejí se dvě možná vysvětlení. Buď si autor Tančícího domu vymýšlí, ale při nejlepší vůli není jasné, proč by to měl dělat. A nebo Pavel Drobil potvrzuje, že jeho nenávist vůči všemu, co zavání občanskou společností a ekologií, je prostě patologická. Poté, co se dětinsky pomstil bursíkovcům ve svém úřadě dress codem, a poté, co nakročil k tomu, aby Šumavu definitivně obětoval těžařům, zakročil nyní proti filmu o lidech, kteří se snaží dělat něco pro to, aby se v Praze dalo dýchat. Kdyby to nebylo tak smutné, chtělo by se tomu jenom smát.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte