Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý • Autor: HN - Libor Fojtík

V poradním týmu prezidenta Miloše Zemana končí podle informací Respektu jeho viditelný člen, bývalý ministr průmyslu Vladimír Dlouhý. Prezidentovi měl známý ekonom tohle rozhodnutí oznámit o víkendu, kdy se ještě po Zemanově boku účastnil jednání s premiérem Petrem Fialou. Tématy byla zahraniční politika, ruská agrese na Ukrajině a energetika.

Dlouhý zpracovával oponentní komentář k vystoupení předsedy vlády, tak jako opakovaně v minulosti. „Ano, bez dalšího komentáře,“ říká Dlouhý Respektu, zda může potvrdit informace o svém konci. Důvody jsou nejasné, on sám je nespecifikuje. V kuloárech se mluví o tom, že Dlouhý nebyl spokojen s rozhodnutím Miloše Zemana vyslat do čela České národní banky ekonoma Aleše Michla.

Reklama
Reklama

Sám byl totiž mezi zvažovanými jmény, ale nakonec nevyhrál. Jeho okolí mluví o tom, že by s tím neměl problém, pokud by dal Zeman přednost respektovanému jménu z ekonomické branže -  a za takové údajně Michla nepovažuje.

Čtěte také: Nešťastná volba Aleše Michla

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundrao

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte