Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Sankce proti Rusku

Policie zasáhla proti pomocníkovi ruských miliardařů, blízce napojených na Putina. Měl v Česku prát jejich peníze

Finančník přišel o několik nemovitostí. Spravoval peníze bratrů Rotenbergrových, kteří se nejspíš starají i o Putinův nelegální majetek

Autor: Reuters
Autor: Reuters

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) stíhá kvůli porušení protiruských sankcí ruského občana D. K. Podezřívá ho, že v roce 2015 nelegálně převáděl značné množství peněz (přes sto miliónů korun) lidem z blízkého okolí ruského prezidenta Vladimira Putina, konkrétně mělo jít o jednoho z bratrů Rotenbergových. Boris a Arkadij Rotenbergové byli sankcionováni po prvním útoku Ruska na Ukrajinu, k němuž došlo v roce 2014.

Peníze se nepodařilo zajistit kvůli tomu, že k transakcím docházelo v minulosti. Policie opatřila důkazy o nich s odstupem. Podezřívaný ruský finančník D. K., jenž žije v Česku, se měl podle policie svým jednáním dopustit trestného činu porušení mezinárodních sankcí. Stíhán je na svobodě, případ dozoruje Vrchní státní zastupietlství v Praze.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].