Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Zblízka

Bendl frčí o život

Když jsem se včera po dálnici vracel z několikadenní dovolené v Německu, zažil jsem hodně úlevný pocit. Výhled na krajinu  nic nerušilo (jel jsem jako spolujezdec), jen sem tam silniční ukazatele nebo poutač na zajímavé město. Žádné megabillboardy, které by chtěly strhnout moji pozornost a připravit mě o život.

Nedávno s podobným nápadem přišel v Česku jinak neznámý liberecký poslanec Libor Ježek (ODS). Ne že by mu snad šlo o zlepšení estetického zážitku, prostě jen použil selskou logiku. Pohledem do ročenky silničních úmrtí a zranění zjistil, že billboardy, respektive to, jak omezují řidičovu pozornost, se na smutných statistikách hodně podílejí. Takže je teď chce – jak to v minulosti udělali například v Německu – u silnic zakázat.

Už teď je jasné, že to Ježek nebude mít lehké. Noviny totiž vzápětí ohlásily, že delegát nemá šanci svůj nápad v Parlamentu prosadit. „Myslím, že to přinese jenom dohady o tom, co je u silnice a co už nikoli,“ zlomil nad zákazem hůl bývalý ministr dopravy ODS a nynější partajní místopředseda Petr Bendl.

Takže aby bylo jasno: jestli v několika zbývajících měsících do voleb nechcete zbytečně přijít o život, jezděte autem radši jen v Německu nebo v podobně civilizovaných zemích. A až se ve volbách budete rozhodovat komu nedat ve středních Čechách v ODS preferenční hlas, vzpomeňte si na tuhle glosu.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].