Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Šťastná to žena

Tina Turner si na nedostatek životních protivenství rozhodně nemohla stěžovat. Nechtěná dcera matky, která ji nikdy neměla ráda a dávala to najevo. Manželka brilantního muzikanta, který se ale doma pravidelně měnil v brutálního násilníka. Turner později otevřeně líčila své manželství jako sérii fyzických útoků, při nichž tekla krev, manželský sex jako znásilňování. Když se v roce 1968 pokusila o sebevraždu a přežila, bylo to podle jejích slov zklamání. To ještě nevěděla, že ji čeká série dalších životních kotrmelců: divoký útěk z manželství, finanční krach, zpočátku neúspěšný rozjezd pokusu o novou kariéru. V pozdějším období života pak nejrůznější zdravotní problémy a komplikace a nádavkem ještě synova sebevražda. Život se se slavnou zpěvačkou nemazlil.

O to více vynikne, že klíčovým motivem všech vzpomínek, rozhovorů a nekrologů spojených s její smrtí minulý týden bylo slovo štěstí. Všichni, kdo na ni vzpomínali, mluvili o šťastné ženě. Tina Turner se tak sama popisovala – a zároveň nijak neskrývala, že najít štěstí nebylo nic jednoduchého. „Ne, neměla jsem dobrý život,“ popisovala v jednom z rozhovorů. „Dobré v něm nepřevážilo nad tím zlým. Zažila jsem násilí. Nedá se to popsat jinak, tak to prostě je. Taková je pravda. Tak mi to život uchystal a s tím se musím smířit.“

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.