0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Kultura22. 4. 20233 minuty

Modulární mutanti

Z genetického labu se ozývají divné zvuky. Co tam ti inženýři zase kříží? Tentokrát boty. Dělají z nich boty modulární, což jsou podivuhodní mutanti, kteří mají něco z tenisek a něco z pohorek a něco ze sandálů. A dají se rozložit na moduly a pak zase zkombinovat. Nike vyrábí tenisky ISPA, kde lze oddělit podrážku a svršek. Salomon běžecké boty, na které se dají navléct pohorky, a Merrell zase sandály přeměnitelné na tenisky. Prostě modulární boty – trend, který se šíří světem.

Příčin to má víc. Zaprvé, lidé mají obecně rádi divné boty. Ať už to jsou crocsy, crocsy s platformou, boty s prsty anebo pantofle Birkenstock. Bude to asi tím, že ani nohy nejsou nejpovedenější část těla, takže se k nim divné boty docela hodí.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Zadruhé, žijeme v bohatém světě, kde je všeho hodně, ale bot je možná víc hodně než toho ostatního. Určitě je bot mnohem víc než lidí. Jen do ČR se ročně doveze okolo 90 milionů párů, plus další miliony se u nás vyrobí. To znamená miliony plných botníků a miliony dalších bot rozházených po předsíních. Lidé jsou ze všech těch bot unavení a raději by jich měli méně.

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc