Dobrý den, pane Kokršpaněle! Jenom se připomínám s vaší zítřejší preventivní prohlídkou. Zopakuji stručně, že máme v plánu podívat se, jestli nemáte srdečního červa. Když už o těch červech mluvím, navrhuji jako obvykle kompletní střevní odčervení. Slyšel jsem, že jste prošel bonitací a plánujete potomstvo. Pak bych doporučila komplexní genetické vyšetření. Asi by se ve vrhu dobře nevyjímal šampion se sakrálním dermoidem… Zároveň tím zatím padá otázka kastrace, že? Samozřejmě se mrkneme také na zoubky. Tentokrát nejen orientačně, ale udělali bychom rentgenový snímek. Lehce bych probrala vaši stravu. Čip máte už od minulé návštěvy. Díky tomu můžeme pragmaticky vypustit kontrolu vašich mentálních a paměťových funkcí. S čipem vás zatoulaného najdou bez problémů. Podíváme se, jestli máte platné očkování proti vzteklině. Testy z krve a moči jsou samozřejmé. Tak to je asi všechno. Jo, málem bych zapomněla… blechy nemáte?

Přestože jsou příspěvky na péči včetně té preventivní v nabídce zdravotních pojišťoven tím více viditelné, čím více se blíží pravidelné období pro možnou přeregistraci od jedné k druhé, zájem o prevenci nemocí u lidí je v ČR zatím pramalý. Slepotu i hluchotu k mizerným zdravotním statistikám dokládají Češi například vysoce nadprůměrnou spotřebou alkoholu a kuřiva. A stát to dosud příliš nezajímalo. Vždy bylo dostatek peněz na zdravotní péči, tak co!? Časy se mění, ale o tom dnes psát nechci. Pozoruhodné je, kolik toho vášnivý český řidič naskládá do svého…

1_obalka_R8
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R8
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte