mazdrova

Ježíš věděl, že vše je již dokonáno; a proto, aby se až do konce splnilo Písmo, řekl: „Žízním.“ Stála tam nádoba plná octa; namočili tedy houbu do octa a na yzopu mu ji podali k ústům. Když Ježíš okusil octa, řekl: „Dokonáno jest.“ A nakloniv hlavu skonal.

(Jan 19, 28–30)

Když římský voják podává Ježíšovi na kříži v jeho posledních okamžicích nápoj z vinného octa ředěného vodou, není to náhoda. Ve starověku se vyrábělo „zkyslé víno“, ocet,  z vinných hroznů, granátových jablek, datlí a fíků. Používal se nejen jako pochutina a nálev, ale ředěný vodou též coby osvěžující nápoj, který pili právě římští legionáři či početné Hannibalovo kartaginské vojsko včetně slonů při přechodu Alp. Octovým nápojem se (ne tak dávno) občerstvovali ženci při sklizních na rozpálených polích nebo při sečení luk, rýžovým octem ze saké se ve středověku posilňovali japonští samurajové – mimochodem octových barů je dnes v Japonsku údajně víc než kaváren. Octový nápoj tak můžeme bez nadsázky nazvat prvním energy drinkem.

Kyselá je dobrá

Proč je vlastně kyselost tak důležitá na talíři? Samin Nosrat, hvězdná americká kuchařka s íránskými kořeny, sloupkařka píšící o jídle v The New York Time Magazine, spoluautorka podcastu Home Cooking a také průvodkyně cestopisu o jídle na Netflixu, ve svém bestselleru Sůl, tuk, ocet,žár píše: „Každý dokáže uvařit cokoli tak, aby to chutnalo skvěle. Ať už jste v životě nedrželi ostrý nůž, nebo jste zkušený…

1_obalka_R38
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Kateřina Mázdrová

redakce vydání

mazdrova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 448

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte