Jozef SíkelaJste spíš „kvalita se pozná sama“, nebo „líná huba, holé neštěstí“?

Čeští politici, alespoň z pohledu předsednictví, patří spíš do první skupiny. Výsledkem ale je, že padají do té druhé. Nerozumíte?

Řeč je samozřejmě o komunikaci. Mnozí členové vlády se zdráhají dávat rozhovory pro zahraniční média. Konkrétně o Petra Fialu měly zájem vlivný evropský server Politico nebo Financial Times, v obou případech ale odmítl. Proč? To není úplně jasné. Anglicky se domluví. Lidé okolo premiéra zpravidla říkají, že to není jeho styl. Že když bude chtít něco důležitého sdělit, řekne to sám. Podobně se schovával ministr průmyslu Jozef Síkela, o kterého je přitom kvůli cenám energií mimořádný zájem. Ani v jeho případě není problém jazyková bariéra. Zatímco tak čeští diplomaté a experti s rozjezdem předsednictví začali být víc vidět, protože jsou víc vyhledáváni, Fiala, Síkela a další nikoli.

Až do minulého týdne. Tehdy nastala změna. S blížící se schůzkou Unie k energiím části vlády buď došlo, že musí být víc slyšet, pokud chce ostatní pro něco získat, nebo se ministři nechali přesvědčit svými týmy.

Tak či onak, ta změna byla patrná. Do Bruselu s předstihem dorazil energetický zmocněnec Václav Bartuška a jeden den zasvětil takřka jen rozhovorům se zpravodaji velkých zahraničních médií. V pátek před klíčovým jednáním ministrů energetiky pak vyšel rozhovor se Síkelou pro německý Die Welt a po sociálních sítích běhal záběr, jak ještě za ranní tmy mluví v Bruselu s…

1_obalka_R37
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R37
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Kateřina Šafaříková

redaktorka, Fokus

safarikova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1254

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte