Z davu mám strach. A je jedno, za jakým účelem se sešel. Dokonce i když přišel podpořit akci, s níž souzním. Vždy mě napadne, co by taková síla mohla způsobit, kdyby se to zvrtlo. Proto i málo chodím na sportovní akce, byť jsem častým televizním divákem. Mistrovství Evropy v basketbale, které se částečně konalo i v Praze, jsem ale vynechat nemohl. Je to můj nejoblíbenější sport, který jsem hrál a u něhož se tvářím, že ho stále hraju.

Fanoušci basketbalu vytvořili nejen výbornou atmosféru, ale navíc se tam, kam mé oko dohlédlo, chovali příkladně. Znakem zdravého prostředí byl i vysoký počet přítomných dětí. Ty vzhledem k nadprůměrnému množství vysokých lidí vypadaly jak malí hobiti, což bylo ještě sympatičtější.

Vrcholem se ale pro mě stalo sledování skupiny finských fanoušků, kteří se posadili za mě. V hale bylo příznivců skandinávského týmu obrovské množství, což dávalo zápasu ještě lepší atmosféru. Každopádně Finové sedící za mnou si před začátkem zápasu plácli se všemi českými dětmi, které seděly kolem, aby hned navodili přátelskou atmosféru. To se ukázalo jako přínosné, protože když poprvé zařvali nadšením nad finským košem, měl jsem pocit, že vidím své ušní bubínky zvenčí. Poté, co se děti na fandy překvapeně podívaly, ti je obdařili milým úsměvem. Jednomu z rodičů pak anglicky vysvětlovali, že za týmem jezdí pravidelně kolem pěti tisíc fanoušků organizovaně a někdy i několik dalších tisíc na vlastní pěst.

Tenhle přátelský přístup ocenily nejen děti, ale i já,…

1_obalka_R37
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R37
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

tabery-bratislava
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2277

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte