Asistente, vyhlašujeme výběrové řízení. Pište: hledám muže na uprázdněnou pozici. Požaduji inteligenci, vysokou štíhlou postavu, přiměřený sexuální apetit. Máte to? Ano, je to výběrko na partnera. Ano, tak se seznamuje ředitelka. Anglicky „dating like a CEO“. Nebo též hardballing, čili vysoce rozumné cílevědomé seznamování, trochu jako když se obsazuje volné místo. Ano, vysvětlíme. Asistente, poslouchejte!

Seznamování nebylo nikdy snadné. A v době Tinderu a Bumblu a všech dalších aplikací a on-line seznamek, které ho měly udělat snadnější, je ještě mnohem nesnadnější. Těch fotek divných cizích týpků! Těch banálních slov, která je nutné přečíst a napsat! Těch prvních rande! Těch promarněných hodin! A kdyby jenom to, někdy po prvním rande následuje druhé a po druhém třetí. A pořád se nějak neví.

Může z toho vyplynout například situationship, o němž jsme tu už psali. Čili vztah nevztah, kdy se vlastně neřekne co a jestli vůbec něco. Zároveň může probíhat další paralelní seznamování, rozchody nebo třeba ghosting, kdy jeden z páru zmizí jako duch. A jde se znova seznamovat. Výsledkem je kocovina horší než ze všech vypitých drinků na všech těch zbytečných schůzkách. Jenže teď údajně nastal obrat, reset a nový přístup. Hardballing je slovo převzaté z mluvy byznysmenů a je to nekompromisní, tvrdé jednání zaměřené na dosažení vlastních cílů.

Takže asistente, musí to být muž na vážný vztah. Někdo možná hledá jen zábavu na léto. S ním nemá cenu ztrácet čas. Požadavky je nutné…

1_obalka_R25
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R25
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1332

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte