Česko zrušilo původně zvažovanou reklamu na svoje evropské předsednictví v tištěných médiích a na zpravodajských serverech, oznámil ministr pro EU Mikuláš Bek (STAN). Vláda podle něj došla k tomu, že jde o zbytnou aktivitu, jejímž škrtnutím se ušetří dvanáct milionů korun. Není to překvapivé rozhodnutí. Bek měl už v lednu v rozhovoru s autorkou těchto řádků pochybnosti, zda – ještě Babišovou vládou vyčleněných – několik desítek milionů na mediální kampaň budou správně vynaložené peníze. Celou věc ale chtěl tehdy nechat posoudit odborníky.

Teď se tedy část výdajů na kampaň škrtá a je to dobře. Škoda jen, že výdaje na spoty do televizí a rádií zůstanou. Ne, nemluví ze mě profesní závist. Předsednická role je ale především top manažerská činnost a jako takové jí budou dělat nejlepší reklamu sami „manažeři“ – hlavně ministři, diplomaté, šéfové centrálních úřadů. Pokud podají patřičný výkon a budou o tom informovat veřejnost v médiích, předsednictví nebude potřebovat žádné spoty a reklamní smyčky.

Jenže právě okolo „patřičného výkonu“ začala panovat určitá nejistota. Pokud v těchto dnech mluvíte s někým Česka znalým v Evropském parlamentu, zpravidla se po chvíli zeptá, co se vlastně děje okolo předsednictví. Sám má totiž pocit, že se neděje nic. Zástupci nastupující předsednické země často obcházejí klíčové europoslance a zjišťují náladu ve sněmu u svojí agendy. A českého ministra tu prý týdny nikdo neviděl. Jako kdyby se předsednictví ani nemělo konat.

Formálně vzato…

1_obalka_R21
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R21
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Kateřina Šafaříková

redaktorka, Fokus

safarikova
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1254

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte