Jsem @temnásestra, tak mě znají všichni moji followeři na Instagramu. Blíží se půlnoc, ale já ještě sedím v křesle u krbu. Přečetla jsem dnes mnoho stran, ale ještě víc jsem myslela na své dva bratry, které jsem musela zabít. Abych mohla následovat nový trend zvaný dark academia, tedy temná akademie. Svůj život jsem mu zcela přizpůsobila. A nebylo to vždycky lehké.

Vyžaduje to řadu věcí. Především koupit si tmavou rtěnku a černé oční stíny a obojí pravidelně nanášet. Pít hodně černé kávy a nosit černé naleštěné boty. A vůbec si pořídit odpovídající šatník, který obsahuje zejména: plisované sukně, sáčko ze sametu nebo z kárované vlny, záplaty na loktech výhodou. Trenčkot v barvě podzimní hlíny a tak nějak vše, co si představíme pod pojmem Oxford my všichni, co jsme tam nikdy nebyli. A taky hodně svící a možná i sem tam lebku na výzdobu interiéru.

Interiér je totiž taky důležitý. Ideální dark academia místo je potemnělá knihovna, kde to vypadá jako v Bradavicích anebo aspoň jako v Klementinu. Právě tam je třeba vysedávat nad knihami dlouhé hodiny a psát si poznámky plnicím perem s černým inkoustem. Jen chvílemi se podívat přes okno a pozorovat déšť a padající listí. A zamyslet se nad tím, co to vlastně napadlo dnešní mladé lidi s iPhony, kde je všechna moudrost světa dosažitelná jedním kliknutím. Proč je začal bavit dřevní svět, kde touha po vědění byla spalující vášeň, jíž stálo za to obětovat mládí?

Inu, nějak se to stalo. Možná jsme byli za lockdownu hodně sami,…

1_obalka_R46
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R46
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1326

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte