Ťap, ťap, ťap. Sedí paní doma a vzpomíná na staré časy. Vtom uslyší zvláštní zvuky. Ťap, ťap, ťap. Nevěnuje tomu pozornost a dál se toulá ve vzpomínkách. Na dobu, kdy nebyla paní, ale teenagerka v bokových džínách. Na dobu kolem roku 2000.

Všichni ten rok očekávali. A spolu s ním také Y2K, tedy kolaps počítačů a pak úplně všeho, co měl přijít v první minutě tisíciletí. Ale nějak nepřišel. Až teď Y2K dorazil. Pod touhle zkratkou se ovšem dnes rozumí retrostyl, který upomíná na nultá léta. Neboť první dekáda milénia už je retro. Paní zaplaví vlna nostalgie, takže přeslechne další ťap, ťap. Bokové džíny se vrátily – a taky trička do pasu a kšiltovky „truckerky“ a šátky do vlasů. To všechno je zpět, jen Britney Spears už nebude nikdy dvacet. Ani paní ne.

V kapse měla tenkrát tlačítkovou nokii a Facebook byl sci-fi. Pád dvojčat znamenal, že upadli sourozenci, a covid a TikTok neznamenaly nic. Problémů bylo i tak dost, ale kdo by si to pamatoval? Hlavně že byla o dvacet let mladší, a mohla tak bez obav nosit ty džíny s nízkým sedem obepínající boky.

Vlastně to nevypadalo tak strašně. Džíny byly na tělo, které se v nich při chůzi vlnilo. Což bylo sexy a to bylo tehdy správně. A vlastně čím víc, tím líp, takže k bokovým džínům krátké tričko, z něhož vykukoval pupík a vzadu zase takzvaný velrybí ocas, neboli kraječka z kalhotek typu tango.

Ovšem jako po jaru přichází léto, tak po bokovkách přišly mrkváče do pasu a oversize nadměrné mikiny a nesexy košile po strejdovi. A…

1_obalka_R38
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1326

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte