24_AGENDA_Jaros

Nevyvolalo to úplně masivní pozornost. Je srpen a jak lékaři, tak pacienti jsou na dovolených. Přesto jde o zlom: minulý týden začali v Česku proti covidu očkovat také dětští lékaři, a to konkrétně děti od 12 let. Někteří sice možnosti nevyužijí, zejména kvůli obavě, že velké dávky vakcíny Moderna nebudou schopni efektivně zužitkovat, řada dalších ale hlásí zvýšený zájem nejmladších pacientů i jejich rodičů. Tempo navíc logicky urychluje blížící se začátek školního roku.

Bude to jednodušší

U očkování dětí vstupujeme do neprobádaného terénu. Zatímco ochota dospělých nechat se očkovat je vcelku široce výzkumně zachycená, k dětem je podkladů výrazně méně a nabízejí značně rozporuplné závěry. V červnovém šetření agentury Nielsen Admosphere uvedla ochotu nechat naočkovat svoje děti od tří do 17 let třetina dotázaných, u dětí nad 12 let pak o něco více. Z únorového výzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) naproti tomu Češi vycházejí jako důslední zastánci očkování dětí: 94 procent respondentů uvedlo, že jejich nezletilé děti mají všechna povinná očkování a ve velkých počtech projevili poměrně malou toleranci ke svobodnému rozhodování rodičů, kdy a jak nechat svoje děti naočkovat. Dvě třetiny respondentů kupříkladu nesouhlasily s tezí, že o tom, zda a proti kterým nemocem děti naočkovat, by měli rozhodovat rodiče.

Statistiky provedeného očkování, které se od počátku července odehrávalo v očkovacích centrech, dnes odpovídají spíše datům Nielsen Admosphere – k…

1_obalka_R33
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R33
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Silvie Lauder

vedoucí rubriky, Fokus

Silvie Lauder
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1751

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte