Cvičení kybernetické bezpečnosti
Každý měl přesně určeUné místo. • Autor: Matěj Stránský

Uprostřed velké konferenční síně stojí řada stolků sražených k sobě a mezi nimi hledá své místo několik desítek lidí. Jasně daný zasedací pořádek, který určují kartičky uprostřed stolů, naznačuje, že dění v sále Domu armády na pražském Vítězném náměstí má svůj předem určený scénář. Ruch v sále utichá chvíli po deváté, když dorazí ministr obrany Lubomír Metnar a ujme se úvodního slova.

Asi není mnoho jiných událostí, během kterých by se v jedné místnosti – a u jednoho stolu – sešla stejná skupina lidí jako minulý čtvrtek na speciálním cvičení ministerstva obrany. To, co cvičení dělá tak zajímavým, je fakt, že se ho kromě zástupců z různých koutů státní správy účastnily i soukromé firmy. Napoprvé organizátoři pozvali největší české zbrojovky, do budoucna by ale na jejich židlích měli sedět například lidé z energetiky nebo potravinářství. I když jsou z různých oborů, jedno mají společné: na službách zajišťovaných jejich firmami velmi závisí bezpečnost a hladké fungování státu. Jejich vyřazení z provozu by přitom pro eventuálního nepřítele mohlo představovat snadný terč. Stát se proto snaží toto riziko omezit a nastartovat vzájemnou výměnu informací a zkušeností. Cvičení z minulého týdne v tom představuje důležitý krok vpřed – první takový nejen v Česku, ale i v rámci celé Severoatlantické aliance.

Taková všehochuť

„Ve světě, který je čím dál více propojený, se i soukromé společnosti stávají terčem hybridních hrozeb. Je nutné se na tuto realitu připravit a…

1_obalka_R21
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R21
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte