Kamínkáři, tohle bude pro vás a o vás. Chystáme vám parádní animák. Hlavní hrdina se bude jmenovat asi Křemínek (neplést s Křemílkem, ale víte co? Bohdalka by ho mluvit mohla).

Křemínek se na Zemi objevil, dejme tomu, v paleocénu před 60 miliony let. A jak tak ležel, všiml si nedaleko krásné kamenné samičky. Byla hladká, narůžovělá. Leželi tam vedle sebe několik milionů let a Křemínek se pomalu odhodlával vyjádřit, co k ní cítí. Jenže mezitím se na planetě zjevili lidé a sebrali ji, pomalovali a udělali si z ní nějakou parádu. Křemínek se jí ani nestačil zeptat, jak se jmenuje.

Pak se leccos dělo, lidí bylo víc než kamenů, stavěli města, továrny a iPhony, Křemínek to trochu posmutněle sledoval. A neuplynuly ani tři miliony let a ze sbírání a malování kamenů se stal znovu trend. Nazývá se to kamínkování, což se Křemínkovi zdá trochu dětinské. Inu, lidstvo.

Mimochodem, nějak ho zase přibylo, míní Křemínek. Přinejmenším kolem jeho místa v trávě chodí poslední dobou nějak hodně lidí. Z jejich řečí vyrozuměl, že ve světě řádí covid a že lidé se musí vyhýbat jiným lidem, a tak chodí do přírody. Ovšem lidstvo je druh až posedle sociální, takže i teď si vymysleli novou společenskou hru.

V čem to spočívá? Seberete kámen, třeba zrovna křemínek. Nakreslíte na něj kytičky, koníčky a (nebo) smajlíky v libovolné kombinaci. Když si připadáte jako umělec, uděláte tam něco uměleckého. Pak na kamínek napíšete své směrovací číslo a někde ho položíte. A tam ho někdo najde, potěší ho…

I_obalka_R2-OPRAVA
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R2-OPRAVA
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1280

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte