Byl pozdní večer, první máj a všechno mělo tenkrát grády. Srdce pukalo, slavík pěl a pro lásku Vilém zabíjel. To však dávno již. Dnes Vilém brouzdá po Tinderu a pojídá toust s avokády. Doba se změnila, láska se změnila; kdo by se chtěl navěky zaslíbit po prvním rande s typkou ze seznamky? Jmenuje se Jarmila a nevypadá špatně. Vilém se ale necítí na vážný vztah. Chrám věčné lásky? Tentokrát fakt ne. Raději situationship.

Je to něco jako relationship, tedy vztah. Ale zároveň to vztah není, záleží na situaci. Je to účelové spojení dvou osob, které nechtějí být ani samy, ani ve vztahu, takže jsou tak nějak plus minus občas trochu spolu. Jako spousta lidí dnes. Jako Vilém s Jarmilou. Situationship je nezávazný. Dvojice se schází, když se jim to hodí, užívají si sexu a není nikde řečeno, že ho nemohou mít ještě jinde s někým jiným. Rodiče, přátele a budoucnost neřeší, takže se dá jen tak v pohodě koukat na seriál a popíjet bílé ze společné lahve.

Mělo by to zahnat pochybnosti, ale ony hlodají. Co vlastně bude dál? Společné vize jsou hnacím motorem každého vztahu, říkají psychologové: vyhlídka na společný byt, papouška, miminko, stáří. A bez toho to nějak dře. Pak jednoho dne potká Vilém s Jarmilou kámoše a ani ji nepředstaví. Nemůže přece říct, že je to holka, se kterou zrovna občas spí – když je na to situace. A Jarmila brečí, hluboký sten jí ňadra zdvíhá, v slzách se zrcadlí umřelé hvězdy svit. Vilém se dívá na boty a namítá, že přece nejsou spolu, a pak Jarmila začne…

1_obalka_R17
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R17
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1333

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte