A je to! Trápí vás vodovod, co kape, vysavač, co nevysává, a mikrovlnka, co (se) nevlní? Opravář on-line se vám na to mrkne. Je tu totiž nová služba, opravování domácích závad na dálku. Funguje zatím pouze v Americe, ale národ Pata a Mata by neměl zaostat. Proto otvíráme naši internetovou opravářskou poradnu. Krok jedna, sežeňte si nějaké ty šroubováky a kleště. Taky kladivo – a klidně i srp. A jdeme na to. Pěkně spolu. Pěkně on-line.

Epidemická situace není růžová. Všichni jsou doma. Vaří, sekají trávu, přivrtávají poličky, kutí, rozbíjejí, snaží se opravovat – a přitom ještě víc rozbíjejí. Potřebují profesionálního opraváře, jenže ten může přinést nákazu a může se sám nakazit, oujé. Co s tím? Každý národ řeší tenhle problém podle svého. Češi tak nějak doufají, že to dopadne. Němci mají pravidla: používat ochranné pomůcky, větrat při práci a rozhodně nepodávat opravářům žádné občerstvení. Ani kafe, chudák elektrikář. Američané to radši vyřeší po internetu. A my teď taky. Připraveni?

Člověk vytočí číslo nové služby a spojí se s urostlým opravářem, který spíš vypadá jako herec, co hraje opraváře v (porno)filmu. Ten položí několik přesných otázek a dá několik snadných rad. Ne, není to frustrující, jak většinou domácí opravy bývají. Nemusíte to dělat třikrát špatně, počtvrté s tím vztekle třísknout a pak to jakž takž zflikovat. Firmy jako Hippo nebo Dwelling jsou tu pro vás. Aspoň tak to vypadá z propagačních materiálů. V The New York Times to přirovnali k telemedicíně. A…

I_obalka_R47
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R47
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1260

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte